Nešiojamų kompiuterių gamintojai nusivylę sensoriniais ekranais


Nešiojamų kompiuterių su sensoriniais ekranais plėtra labiausiai bandė skatinti kompanijos Microsoft ir Intel. Pirmoji buvo suinteresuota, kad vartotojai po truputį priprastų baksnoti pirštų ekraną, kadangi atsirado Windows 8 su visiškai nauja vartotojo sąsaja.

asus_vivobook_s200_s400

Nešiojami kompiuteriai su sensoriniu ekranu Asus VivoBook S200 ir S400

Kompanija Intel tiesiog ieškojo „šviežių idėjų“, kurios leistų atgaivinti merdinčią asmeninių kompiuterių rinką. Kad gamintojams būtų dar linksmiau, ultrabookams su Haswell platforma  sensoriniai ekranai tapo privalomais.

Suprantama, jog visi Intel pažadai, susiję su pasakiškai pigiais ultrabookais, taip ir liko popieriuje bei informacinių technologijų puslapių archyvuose. Reikiamų komponentų gamybos apimtys buvo mažos, tad kaina išliko labai aukšta, o per didelės kainos iš karto atbaidė potencialius pirkėjus. Šis uždaras ratas taip ir neįveiktas.

Puslapis DigiTimes praneša, jog nešiojamų kompiuterių gamintojai ėmė koreguoti savo 2014 m. planus taip, jog juose liktų kuo mažiau modelių su sensoriniais ekranais. Šiuo metu tik apie 10 proc. nešiojamų kompiuterių turi sensorinius ekranus, ir kitąmet ši tendencija praktiškai nesikeis. Įdomu tai, kad tokių kompiuterių kainos yra tais pačiais 10 proc. didesnės, nei įprastų.

Nešiojamų kompiuterių paklausa ir taip krenta, todėl gamintojai suinteresuoti parduoti kuo daugiau prieinamų modelių, o toks „balastas“, kaip sensorinis ekranas, mažai kam reikalingas. Bent jau tai aktualu tų sistemų atveju, kurios negali transformuotis į planšetinius kompiuterius.

Vienas komentaras

  1. edvinas parašė:

    nesenai pirkau laptopa tai butent ieskojau kad nebutu lieciamo ekrano, nu nafik man reikia to ekrano lieciamo laptope, kad atrodytu nuciupinetas ir baisus visas, aciu nereikia man sito, jei noresiu braukyti ekrana tai pirksiu plansete tada, o ne laptopa, taigi bent jau mano puses tokia laptopu su lieciamais ekranais microsoft neprivilios..


Kitos kategorijos naujienos