Pirmasis iPhone visiškai sujaukė Android kūrėjų planus


steve-jobs-photo-first-iPhone-680

Pirmieji Android prototipai nebuvo panašūs į tą sistemą, kuri šiuo metu diegiama į daugumą mobilių įrenginių visame pasaulyje. Android labiau priminė tuomet aktualią BlackBerry operacinę sistemą. Viskas pasikeitė po pirmojo iPhone anonso, ir nauji duomenys patvirtina, jog būtent 2007 m. debiutavęs Apple išmanusis telefonas įtakojo dabartinę Android sąsają.

Neseniai publikuotoje knygoje apie Google ir Apple sistemų „karą“ pateikiami buvusio Apple inžinieriaus Chris DeSalvo žodžiai. Šis žmogus perėjo į Android kūrėjų komandą, kai viskas dar tik prasidėjo.

Man, kaip vartotojui, tiesiog „nurovė stogą“. Aš norėjau iPhone tučtuojau“, – teigė jis apie pirmojo Apple išmaniojo telefono anonsą. „Tačiau, būdamas Google inžinieriumi, aš supratau, jog dabar mums teks viską pradėti nuo švaraus lapo“.

Andy Rubin, kuris tituluojamas „Android tėvu“ ir kuris Android sistemos kūrimui vadovavo iki pat 2013 m. pavasario, taip pat prisimena, jog Apple prezentacija sugriovė visus jo komandos planus. „Po velnių, mes negalime išleisti šio telefono“, – tuo metu jis teigė, kalbėdamas apie įrenginį Sooner, turėjusiu tapti pirmuoju Android išmaniuoju telefonu, kurio vartotojo sąsaja labai priminė BlackBerry OS.

Tokiu būdu, Steve Jobs pristatytas iPhone privertė konkurentus mesti visas pajėgas įrenginių su sensorine sąsaja kūrimui, o suplanuotos sistemos debiutas atidėtas. Pirmuoju Android išmaniuoju telefonu tapo modelis HTC G1.

11 komentarai (-ų)

 1. guru parašė:

  Dabar kaip ir neturėtų kilti klausimų, kas nuo ko kopijavo. Tik įdomu, kodėl Apple ne prieš Google teismuose mušasi, o prieš Samsungą…

 2. Hmm parašė:

  Na, kiek girdejas Steve Jobs paskui ziauriai nemego Google ir buvo pasiruoses issleisti nemazai pinigu, kad juos nugaletu, tame kaip sakant tech „kare“:) na o su samsung tai dizainas supakavimas ir taip toliau labai panasus buvo:) gaila, kad steve nebera, butu buve idomu paziureti kaip kompanijos pjaunasi tarp pusavio:))

 3. nePritariu parašė:

  visu pirma androidas daugiau panasus I windows mobile o ne I apple produkta
  kiek as suprantu android kurejai norejo kad butu pilnaverte klava o paskui apsigalvojo pamate apple sprendima nors jau tuo metu buvo tikrai ne vienas modelis su windows mobile pilnai lieciamu ekranu ir labai primenantcius pirmas android versijas

 4. As parašė:

  Esme ,kad nei google pirmas nei obuoliai , nei tel, nei tabletes nepristate 🙂

  • thermal parašė:

   esmė, kad apple viską sujungė į vieną, ir kad būtų būtų patogu paprastam useriui, ir tai padarė pačiu laiku. ir google chebra tai pripažino.

   kitas dalykas, buvo naivu tikėtis, kad konkurentai nekopijuos, kai kvepia milijardais pinigų. ir apple čia teismais jau nieko nesustabdys. prieš traukinį su šake nepašokinėsi.

   • Hmm parašė:

    Na teisybe, bet manau jeigu pats turetum kompanija, kuri isleidzia daug laiko, pastangu, galvos sukimo kaip padaryti geriau ir milijonus $$$ gaminant kazka, ir po to pamatytum vos ne ta pati irengini kitos kompanijos manau ir tau imtu nervai:) ir noretum nors kazkokios kompensacijos, ypac kai apple buvo perspeje samsung pakeisti kaikuriuos dalykus jie ne kai tik nepaklause, bet ir isleido plansete su dideliais panasumais, o cia beveik tas pats kas spjauti i veida ir sakyti darau ka noriu net pati google gi sake samsung, kad per daug panasumu:) tai aisku jeigu neina graziuoju susitarti turi per teismus bilinetis:) Nors is vienos puses tie visi patentai spaudzia ypac dideles kompanijas..

 5. Kapitonas Ignas parašė:

  Aciu Hmm!

 6. tomas parašė:

  Kopijuokliai, jus, kopijuokliai. Android ne kopijavo ios, o tiesiog sukure nauja ir geresne os, kuri nusluoste visiems nosi.

 7. Tadas parašė:

  Tad gi, rinktis reikia ne iOS, o Samsung su Android ;P


Kitos kategorijos naujienos