Planšetinių kompiuterių rinka lėtėja


Kas vyksta stacionarių ir nešiojamų kompiuterių rinkoje, ekspertai iš kompanijos IDC jau papasakojo. Artimiausiu metu šis segmentas pasieks savo „dugną“, o 2017 m. pradės po truputį augti. O kaip šiandien jaučiasi planšetiniai kompiuteriai? IDC analitikai mano, jog per artimiausius metus augimo tempai sparčiai lėtės.

Šiemet planšetinių kompiuterių pardavimai viršys 221,3 mln. vienetų – tai yra 53,5% daugiau, nei prieš metus, tačiau mažiau nei prognozuota. 2014 metais rinka ūgtels tik 22,2%, iki 270,5 mln. planšečių.

idc_tablets_growth_till_2017

2017 metais rinkos imtis padidės iki 386,3 mln. vienetų, o kasmetinis augimas apsiribos tik vienu – keliais procentais. Iliustracijoje matyti, kad pagrindinę planšetinių kompiuterių dalį sudarys 7“ – 8“ modeliai. Beveik 40% segmento atiteks 8″ – 11″ planšetiniams kompiuteriams.

Nuo šių metų pradės stiprėti planšetinių kompiuterių kategorija, kurioje dominuoja didesni nei 11“ ekraną turintys sprendimai. Ypač tai susiję su Windows platforma.

Planšetinių kompiuterių rinkos lėtėjimą lems keli faktoriai. Išsivysčiusiose šalyse bus jaučiamas rinkos prisotinimas. Besivystančiose šalyse planšetes spaudžia planšetofonai, todėl planšetinių kompiuterių pardavimų statistika prastėja. Vis tik IDC ekspertai mano, jog per artimiausius metus populiarės būtent didelės planšetės, kadangi vartotojai norės kažko išskirtinio.

Didesnių planšetinių kompiuterių populiarumo augimas turėtų padėti Windows platformai, tačiau iki 2017 metų atitinkami įrenginiai vis tiek užims tik 10,2% rinkos. Android dalis sumažės nuo dabartinių 60,8% iki 58,8%, iOS – nuo 35% iki 30,6%. Kitoms platformoms teks ne daugiau kaip 0,4%.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos