Procesoriai Haswell refresh – tas pats, tik šiek tiek kitaip


Mažai kas abejojo, jog procesoriai Intel Broadwell pasirodys ne anksčiau 2014 m. antroje pusėje, tačiau debiutas iš pradžių įvyks tik nešiojamų kompiuterių segmente. Stacionarių kompiuterių srityje mūsų laukia tik atnaujinti Haswell kartos procesoriai – taip vadinami Haswell refresh.

haswell-procesoriai

Ekspertų teigimu, atnaujinti galima labai įvairiai, o kadangi kompanijai Intel niekas į nugarą nekvėpuoja, visuomet yra vietos siurprizams. Vienintelis Intel konkurentas – AMD – visas jėgas metė maksimaliai subalansuotų, energetiškai efektyvių integruotų platformų kūrimui, o stacionarių procesorių segmentas liko podukros vietoje.

Tokiu būdu, Haswell refresh pakeis tuo metu aktualius Haswell procesorius, ir tai vyks lėtai, ilgai, o pokyčiai bus labai nereikšmingi.

Puslapio VR-Zone duomenimis, 2014 m. II ketvirtyje pasirodys įprasti modeliai be raidės „K“. Visų pirma, tai bus vyriausi modeliai – Core i7-4790, Core i5-4690, Core i5-4590, kurie pakeis procesorius Haswell Core i7-4770, Core i7-4771, Core i5-4570 ir Core i5-4670.

Pagrindiniu (ir vieninteliu?) atnaujintų Haswell modelių skirtumu taps 100 MHz padidintas bazinis taktinis dažnis. Atnaujinti modeliai su raide „K“ pasirodys III ketvirtyje. Jei tikėti nutekinta informacija, jie remsis Haswell-E architektūra ir, tikėtina, palaikys DDR4 operatyviąją atmintį. Tiesa, tai jau užsimena apie LGA 2011 procesorius ir nieko nekalba apie LGA 1150 skirtus Haswell refresh.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos