Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.12.03


Samsung nori, kad Firefox OS ir Tizen OS suartėtų. Bandydama išvengti priklausomybės nuo Android, kompanija Samsung pareiškė, kad nori glaudesnės Tizen ir Firefox OS platformų sąveikos. Kadangi abiejų pagrindą sudaro technologija HTML5, tai leistų vienai OS parašytas aplikacijas naudoti kitoje. Ateityje Tizen ir Firefox OS produktai galėtų konkuruoti su iOS ir Android sprendimais.

Amazon galvoja apie prekių pristatymą bepiločiais skraidymo aparatais. Kol kas projektas „Prime Air“ numato, kad tai bus pristatymai trumpomis distancijomis (iki 16 km), krovinys turės sverti ne daugiau 2,27 kg (80 proc. pristatomų Amazon prekių neviršija šio rodiklio). Projektas turėtų tapti realybe 2015 m., kadangi iki to laiko reikės priimti atitinkamus teisės aktus.

Playstation 4 „nulaužta“. Hakeriai iš karto po Sony konsolės PS4 debiuto ėmėsi darbo – pradėta ieškoti operacinės sistemos Orbis OS, sukurtos FreeBSD pagrindu, pažeidžiamumų, ir juos surasti pavyko. Hakeriai „x-s4nd3r“ ir „Reckz0r“ išplatino instrukcijas, kaip įvykdyti PS4 nulaužimo procedūrą, kuri leistų žaisti piratinius žaidimus. Sony iš karto sureagavo ir pagrasino teismais, jei instrumentai ir nuorodos nebus pašalinti.

Naujasis BlackBerry vadovas patikino klientus, kad kompanija mirti neketina. BlackBerry galva John S Chen tikina, kad investicijos, kurias verslo klientai padarė į šios kompanijos infrastruktūrą ir sprendimus, yra patikimose rankos. BlackBerry žada grįžti „prie ištakų“ ir siūlys pramoninius sprendimus, skirtus mobiliems įrenginiams. „Mes žinome, kad BlackBerry įrenginiai yra skirti ne visiems, ir dėl to nejaučiame jokio diskomforto“, – teigė John S Chen, pripažindamas, kad daugiau nebus stengiamasi gaminti populiarių vartotojiškų įrenginių.

Populiariausias Linux distributyvas sulaukė naujos versijos. Linux Mint kūrėjai pranešė, kad tapo prieinama operacinės sistemos 16 versija, žinoma kodiniu pavadinimu Petra. Reikėtų priminti, kad Linux Mint nėra „dar vienas iš kelių tūkstančių“ Linux versijų. Mint jau trečius metus iš eilės pirmauja tarp visų Linux distributyvų, savo populiarumu kartais net dvigubai aplenkdama artimiausią konkurentą Ubuntu. Tiesa, reikia paminėti ir tai, kad Mint 16 sukurta Ubuntu 13.10 pagrindu, o patobulinimai susiję su sistemos stabilumu ir sparta.

Nexus išmanieji telefonai neatsparūs SMS atakoms. Hakeriai gali pridaryti daug nemalonumų Google Nexus telefonų savininkams, pasinaudoję dideliu kiekiu SMS. Pažeidžiami Galaxy Nexus, Nexus 4 ir Nexus 5. Sistema gali būti perkrauta, o ryšys su internete nutrauktas, pasinaudojant Class 0 SMS (Flash SMS) žinutėmis, kurios rodomos tiesiai ekrane, o jų išsaugojimui reikalingas vartotojo sutikimas. Spraga rasta dar Android 4.3 pasirodymo metu, bet Google jos neištaisė iki šiol.

Galaxy Note 3 gaus „lengvesnę“ modifikaciją. Parodoje MWC 2014, kuri vyks kitų metų vasario mėnesį, Samsung turėtų pademonstruoti išmanųjį telefoną Galaxy Note 3 Lite. Pastarąjį jau testuoja Samsung padalinys Indijoje. Ekrano matrica gali būti pakeista iš AMOLED į IPS, sumažinta kameros raiška, įdiegtas pigesnis procesorius.

Samsung ruošia išmanųjį telefoną Galaxy Grand Lite. Kompanija Samsung turi pakankamai daug resursų, kad nuo asortimento net akys raibtų. Šį kartą pasirodė informacija apie modelį Galaxy Grand Lite. Šis gaus 5“ (800×480) ekraną, 1 GB RAM, 8 GB kaupiklį, 2100 mAh bateriją, 1,2 GHz keturių branduolių procesorių. Bus prieinamos kelių spalvų verijos – balta, juoda, žalia ir oranžinė. Viena iš modifikacijų palaikys kelias SIM korteles. Apie kainą, deja, nutylima.

Holivudo aktorė padavė į teismą GTA 5 kūrėjus.  Holivudo žvaigždė Lindsay Lohan padavė į teismą Rockstar Games, kaltindama kompaniją tuo, jog jie pasinaudojo jos atvaizdu, kurdama vieną iš žaidimo paveikslėlių, be to, ji minima žaidimo siužete, kuriame herojus turi nufotografuoti rudaplaukę gražuolę viešbutyje „Chateau Marmont“, kuriame ne kartą buvo apsistojusi Lindsay Lohan.

gta5-lohan-lindsey

Išmanusis telefonas Oppo N1 ruošiamas debiutui Europoje. Kinų kompanija Oppo pranešė, jog telefonas Oppo N1 debiutas mūsų regione įvyks gruodžio 10 d. Kaina – 449 eurai (1555 litai). Už tai mes gausime telefoną su gamykliškai įdiegta CyanogenMod programine įranga, 5,8“ Full HD ekranu, 4 branduolių Snapdragon 600, 2 GB RAM, 16/32 GB kaupiklį, microSD, 3610 mAh bateriją, 13 MP kamerą su optine stabilizacija. Mygtukai, kaip ir LG G2 atveju, įdiegti nugarinėje dalyje.

Išmanųjį laikrodį ruošia ir Nike. Sportininkams skirtos produkcijos gamintoja Nike 2014 m. pirmoje pusėje žada išleisti „išmanųjį“ laikrodį, kurio gamyba užsiims kontraktinis gamintojas Flextronics. Naujasis aksesuaras taps Adidas „protingojo“ laikrodžio miCoach Smart Run konkurentu. Šis gavo 1,4“ ekraną, gali veikti be išmaniojo telefono, o kaina sudaro $399. Tikėtina, kad Nike sprendimas bus pigesnis.

JAV reguliavimo institucijos palaimino Microsoft ir Nokia sandorį. JAV valdžia pateikė verdiktą, kuris numato, jog Microsoft gali įsigyti Nokia mobilių įrenginių padalinį „Devices and Services“. Dabar savo nuosprendį turėtų pateikti Europos Sąjungos instancijos – tai gali įvykti dar šią savaitę. Jei viskas klostysis gerai, Microsoft tikisi sandorį užbaigti 2014 m. pirmame ketvirtyje.

Vokiečių policija sukūrė aplikaciją, kuri atpažįsta „neonacistinę muziką“. Tokios aplikacijos, kaip Shazam, leidžia sužinoti, kokia muzika groja kavinėje ar per radiją. Vokietijos policija sukūrė panašią aplikaciją, tačiau ji atpažįsta ne šiaip sau kūrinius – ji padeda atpažinti šiuolaikines neonacių dainas. „Nacistinis Shazam“, Vokietijos vidaus reikalų ministerijos atstovų teigimu, yra tai, kas jaunimą „pasodina ant nacizmo adatos“. Aplikacijos prototipą jau išbando Saksonijos policija.

D. Britanijoje aiškėja naujos kartos konsolių dvikovos nugalėtojas. D. Britanijoje per pirmas 48 valandas po debiuto buvo parduota 150 tūkst. Xbox One, tačiau Microsoft džiaugėsi neilgai. Per tą patį laikotarpį Sony pardavė 250 tūkst. Playstation 4. Kokie pardavimų rezultatai kituose regionuose, deja, nežinoma.

2015 m. Microsoft operacinės sistemos bus artimos suliejimui. Kompanija Microsoft 2015 m. pavasarį ketina išleisti visą eilę Windows, Windows Phone ir Xbox One naudojamos OS atnaujinimų. Ir nors tai nebus pilnavertės naujos Windows versijos, jos turėtų dar labiau suartinti šias operacines sistemas. Atnaujinimų paketas pavadintas Threshold. Visa tai siejasi su Steve Ballmer anksčiau išsakyta idėja apie „vieningą Microsoft“.

Žmonės su akiniais Google Glass iš tikrųjų gali nervinti. Linksmus vaizdo klipus portale Youtube mėgstantis publikuoti humoristas Ed Bassmaster nusprendė viename iš prekybos centrų pademonstruoti ateitį: kalbėti su Google akiniais taip, tarsi bendravimas vyktų su šalia esančiu žmogumi. Štai kaip reagavo aplinkiniai:

3 komentarai (-ų)

 1. Gintas parašė:

  Prikolas su tais akinukais 😀

 2. Robis parašė:

  Laukiu labai naujo Samsung! 😉

 3. Irena parašė:

  Ką tik nusipirkom Galaxy Note – labai patinka!


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]