Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.12.04


Teisme atsidūrė failų dalijimosi tarnyba Hotfile. Pastaroji tarnyba pateko į organizacijos MPAA nemalonę, kuri kaltina Hotfile platinus 3450 piratinius filmus, tarpu kurių “The Karate Kid,” “Prison Break,” “Friends, “Lost,” Heroes”, “The Matrix“, netgi “Bambi” ir kiti. Jei teismas patenkins ieškinį, Hotfile savininkai gali būti nubausti net 0,5 mlrd. JAV dolerių bauda.

Entuziastai iš D. Britanijos ketina pastatyti skraidančias saulės elektrines. Saulės elektrinėmis turėtų tapti 15 km  aukštyje skraidantys dronai. Kad projektas, kuris numato 500 MW saulės elektrinės statybą, taptų realybe, kompanija New Wave Energy UK LTD per Kickstarter ketina surinkti reikiamą kiekį lėšų.

Apple eksperimentuoja su iPad, gausiančio Ultra HD raiškos ekraną. Planšetinis kompiuteris turėtų gauti 12,9“ įstrižainės ekraną, o jo debiutas, anot gandų, numatytas 2014 m. Be to, kalbama ir apie tokį patį modelį, tik su dvigubai mažesne raiška, o jo pasirodymas žadamas kitų metų pavasarį.

Windows 8.1 taip pat nesugeba padidinti asmeninių kompiuterių pardavimų. Naujausia Microsoft operacinė sistema niekaip negelbėja PC rinkos, nepadeda net ir gražintas Start mygtukas (nors ir ne su tokiu funkcionalumu, kaip tikėjosi vartotojai). Šiemet fiksuojamas didžiausias PC platformų pardavimų smukimas per visą šios rinkos istoriją. Progreso nesimato nuo pat Windows 8 pasirodymo. Ar tik Microsoft neišsikvėpė?

Publikuotas debiutinisBatman: Arkham Origins“ papildymo „Initiation“ vaizdo klipas. Kompanija Warner Bros. Games publikavo papildymo „Initiation“, skirto nuotykių žaidimui „Batman: Arkham Origins“ vaizdo klipą. Jame parodyta, kaip treniravosi Briusas Veinas, kad taptų Batmanu.

Tapo žinoma, kiek kompanijai Google kainuoja plaukiojančių baržų statyba. Šalia San Francisko esančioje įlankoje statomos paslaptingos baržos, kaip žinia, priklauso kompanijai Google. Vienos kaina sudarys apie 35 mln. dolerių. Dar dvi tokios turėtų būti pastatytos netoli Los Andželo ir Niujorko. Šalia baržų už 0,35 mln. bus sumontuotos burės. Kokį vaidmenį atliks minėtos baržos, Google akylai slepia.

google-barza

Bilas Geitsas mano, kad Amazon sugalvotas prekių pristatymo oru planas yra „optimistinis“. Neseniai Amazon pristatytas projektas „Prime Air“ sulaukė Bilo Geitso komentaro: „Puiku, kad žmonės turi tokių svajonių, kaip šita“. Kartu pridūrė, kad automatizuoti skraidantys dronai gali turėti daug didesnę ir daug pozityvesnę įtaką, nei žmonės galvoja dabar.

Volvo bepiločiai automobiliai viešuose keliuose pasirodys po ketverių metų. Projektas „Drive Me“ realybe turėtų tapti 2017 m. Iš pradžių tokie automobiliai pasirodys Gioteborgo gatvėse. Iš pradžių eksperimentas vyks iš anksto nustatytame 45 km kelių ruože. Projektas įgyvendinamas kartu su Švedijos Transporto administracija, Transporto agentūra, Lindholmeno mokslų parku ir Gioteborgo miesto savivaldybe. Įdomu, kada apie tai susimąstys kuri nors Lietuvos savivaldybė?

Huawei pranešė paliekanti JAV rinką. Kinijos tinklo ir telekomunikacinės įrangos gamintoja Huawei prakalbo apie pasitraukimą iš JAV rinkos. Huawei atstovas Ren Zhengfei prancūzų leidiniui „Les Echos“ teigė, kad tokio sprendimo priežastimi tapo vieši JAV aukščiausių pareigūnų pasisakymai, jog kompanija šnipinėja Kinijos naudai. Nenorėdama atsidurti abiejų šalių politikų nesantaikos viduryje, nuspręsta pasitraukti.

Microsoft reklamuoja Windows 8.1 aplikacijas. Nežinia, kad vartotojus sužavės 125 tūkst. aplikacijų, esančių el. parduotuvėje Windows Store, tačiau nauja Microsoft reklama verta dėmesio vien dėl savo išpildymo.

Samsung ruošiasi parodyti lankstų ekraną turinčius televizorius per CES 2014. Samsung dabar galvoja ne tik apie lanksčius išmaniųjų telefonų, bet ir televizorių ekranus. Pastarieji bus pagaminti OLED technologijos pagrindu. Kol kas bus parodytas tik OLED TV prototipas. Kada galėtų prasidėti serijinė tokių TV gamyba, gamintojas neužsiminė.

Google savaip išsprendė Nexus telefonų pažeidžiamumą, pasinaudojant SMS žinutėmis. Kompanija Google sureagavo į pranešimą, jog Nexus išmanieji telefonai turi pažeidžiamumą, kurį galima išnaudoti, vienu metu atsiuntus didelį SMS kiekį. Tiesa, sprendimas gana įdomus: iš Google Play buvo pašalinta daugiau nei pusantrų metų čia buvusi aplikacija HushSMS, kuri galėdavo atlikti tokį triuką. Nematau aplikacijos, nėra problemos?

Kinija ragina Microsoft pratęsti Windows XP palaikymą. Priežastis labai paprasta – vis dar galybė Kinijos vyriausybinių institucijų kompiuterių turi įdiegtą būtent šią operacinę sistemą. Teigiama, kad nutraukdama palaikymą Microsoft dirbtinai sukuria nereikalingas grėsmes, juo labiau, kad buvo įsigytos legalios OS kopijos, vietoj to, kad būtų naudojamos piratinės. Be to, perėjimas prie Windows 8 yra per brangus, ir šis operacinė sistema Kinijoje yra nepopuliari.

Pasirodė naujas Elder Scrolls Online kūrėjų dienoraštis. Naujame vaizdo klipe studija ZeniMax Online papasakojo apie būdus, kaip žaidėjai galės tobulinti savo personažus, keliaudami po Tamrielį ir spręsdami galvosūkius.

HTC finansinės problemos tik gilėja. Panašu, kad taivaniečių gamintojo problemos neišsisprendžia net ir atėjus kalėdinių išpardavimų sezonui. HTC pranešė, kad lapkritį jos pajamos kris 27.1 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Per metus bus gauta 28.6 proc. mažiau. Kompanija teigia, kad paskutinių mėnesių problema tapo tik vieno naujo išmaniojo telefono – HTC One Max – debiutas. Panašu, kad HTC verslo pardavimas kinų kompanijai Lenovo vis realesnis.

VMware teigia, kad Windows XP naudojasi 94 proc. organizacijų. Tai rodo spalio mėnesio duomenys. Negana to, tik 34 proc. organizacijų planuoja migruoti prie naujesnių platformų. Be to, kritiškai didelis verslo aplikacijų skaičius vis dar veikia tik su Windows XP. Apskritai viso pasaulio mastu Windows XP užima apie 30 proc. stacionarių operacinių sistemų rinkos.

Net Windows 8.1 negali prilygti Linux. Atviro kodo operacinės sistemos gerbėjai, matydami nenusisekusį Windows 8/8.1 startą ir artėjančią Windows XP palaikymo pabaigą, nuolat ragina pereiti prie Linux. Pastaroji ne tik sugeba puikiausiai dirba su daugybe darbalaukių vienu metu (paprastu darbalaukiu, virtualizuota Windows 7, naršyti Internete ir žaisti Left 4 Dead 2, kaip parodyta paveiksliuke), bet ir gali pasigirti esanti saugesnė (spalį užfiksuota 330 potencialių Windows grėsmių, kai Linux – tik 50). Gal Windows XP vartotojams verta rinktis Linux?

Ubuntu-multiple-desktops

DIENOS NESĖKMĖ

Bandyta apvogti Apple statomą „ateivių laivą“. 56 metų amerikietis sulaikytas toje vietoje, kur statoma naujoji Apple būstinė „Campus 2“, kuri savo dizainu primins „ateivių laivą“. Nelaimėlis įsmuko į statybų aikštelę ir bandė pavogti dalį varinių vamzdžių ir kitokio metalo. Deja, buvo iškviesta policija, kuri padedama tarnybinio šuns surado vagišių netoli „ateivio laivo“ statybų aikštelės esančiuose krūmuose.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

  • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

  • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

  • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

  • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

  • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

  • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

  • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

  • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

  • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]