Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.12.06


Galaxy Win Pro – tas pats Galaxy Win, bet truputį geresnis. Samsung išleido dar vieną išmanųjį telefoną. Tai Galaxy Win Pro, kuris gavo 4,5“ (960 х 540) ekraną, 4 branduolių Snapdragon 200 (1,2 GHz), Adreno 203, 5 MP ir 0,3 MP kameras, 2100 mAh bateriją, Android 4.2, 1 GB RAM ir 8 GB kaupiklį. Nuo Galaxy Win skiriasi didesne raiška (buvo 800×480), baterijos talpa (buvo 2000 mAh) ir Android versija (buvo 4.1 Jelly Bean. Apie naujoko kainą nepranešama.

Hotfile.com gavo mažesnę baudą, nei tikėtasi, tačiau vis tiek užsidaro. Nuo 2011 m. su autorinių teisių ir intelektualinės nuosavybės gynėjais iš MPAA kovojusi failų keitimosi tarnyba Hotfile.com nusprendė užsidaryti po to, kai buvo nubausta 80 mln. dolerių bauda, nors MPAA reikalavo kompensacijos net 0,5 mlrd. Puslapis vis dar prieinamas, tačiau tik tam, kad informuotų apie savo užsidarymą.

Milijonų žmonių privatumas – paskutinis dalykas, kuris rūpi NSA. Amerikiečių leidinys The Washington Post pranešė, kad NSA, pasitelkusi naujausias technologijas, kasdien renka duomenis apie buvimo vietą ir jos keitimą maždaug 5 mlrd. mobilių įrenginių. Dabar NSA duomenų bazėje yra apie keli šimtai milijonų mobilių įrenginių, o gaunamos informacijos kiekiai viršija netgi šios institucijos pajėgumus.

Vaikinas pagamino vaizdo plokštę GeForce GTX 690 iš Lego kaladėlių. Xiosheng Li ne tik įdiegė nVidia monstrą GeForce GTX 690 į savo kompiuterį, tačiau dar ir pasigamino vaizdo plokštės kopiją iš 11 396 Lego kaladėlių. Ji yra 1,8 metro ilgio, tiesa, ji neveikia – po Lego aušintuvu nėra GK104 branduolių, tačiau tai ne bėda – vaizdo plokštė nevartoja elektros ir yra labai vėsi.

lego-gtx690

Samsung planšetės gaus lanksčius ekranus, bet neteks specialaus rašiklio palaikymo. Korėjiečių kompanija kuria planšetės skirtą lakstų ekraną, kurio pagrindą sudarys itin plonas metalinis tinklelis. Tai leis sukurti daug didesnės raiškos ekranus, kartu padidinti sensorinių ekranų įstrižainę. Tokių ekranų savikaina bus apie 20-30 proc. mažesnė, taigi leis gamintojui tikėtis didesnio pelno, pradėjus juos diegti serijiniuose produktuose. Naujos kartos ekranai visų pirma turėtų atsirasti Galaxy Note planšetėse, kurios, beje, greičiausiai neteks specialaus rašiklio, kurio buvimas komplekte nepasiteisino.

Elektromobiliai turi labai didelę problemą. Jie netriukšmauja, kaip įprasti automobiliai. Tai verčia Europos Sąjungos atitinkamas institucijas imtis teisės aktų pataisų. Pastarosios turėtų numatyti, kad elektromobiliai ir hibridiniai automobiliai privalomai gautų sistemą AVAS (Acoustic Vehicle Alerting System), kuri dirbtinai skleistų garsą, kaip automobilis važiuoja, ir taip įspėtų aplinkinius (ypač neregius ir silpnai matančius) ir šie nepakliūtų po ratais.

AOC išleido monitorių su įdiegta operacine sistema Android 4.1. Naujasis modelis vadinasi A2272PWHT, jis įvertintas $439 (apie 1120 litų). Ekrano įstrižainė – 21,5“, raiška – Full HD, naudojama IPS matrica, reakcijos laikas – 5 ms. Viduje įdiegta tikro planšetinio kompiuterio platforma. Naudojama SoC mikroschema su 2 branduoliais Cortex-A9 ir GPU Mali-400 MP2, 1 GB RAM ir 8 GB kaupiklis, Wi-Fi 802.11b/g/n ir Ethernet adapteriai, micro-USB, SD skaitytuvas, 1,3 MP kamera. Nešiotis tokį monitorių – planšetę bus gana kebloka: svoris sudaro 5 kg.

Genius išleido pelę, kuri gali įkrauti jūsų išmaniojo telefono bateriją. Kompanija Genius išleido bevielę kompiuterinę pelę Energy Mouse su 2700 mAh talpos akumuliatoriumi ir infraraudonųjų spindulių davikliu (1200 dpi). Įdomu tai, kad esant reikalui, pelė gali tapti jūsų išmaniojo telefono rezervinio maitinimo šaltiniu. Tiesa, pelei visuomet rezervuojama 10% baterijos talpos.

genius_energy_mouse

Naujasis Bluetooth 4.1 žada daugiau lankstumo. Organizacija Bluetooth SIG pristatė standartą Bluetooth 4.1. Šis palaikys standartą Internet of Things (IoT), taigi galės sąveikauti su daug daugiau elektronikos įrenginių, tame tarpe išmaniaisiais akiniais. Be to, naujoji sąsaja bus ne tik taupesnė. Bus realizuota aktyvi Bluetooth ir LTE darbo koordinacija, o tai smarkiai praplės naujojo Bluetooth standarto naudojimą.

AMD techninio palaikymo tarnyba pateko į anekdotinę situaciją. Nuolat finansinį nepriteklių kenčiantį ir paskutiniu daug darbuotojų atleidusi kompanija AMD, panašu, kenčia nuo profesionalaus personalo stokos. Vienas vartotojų dėl problemų su AMD platforma kreipėsi į gamintoją. Pastarasis atsakė automatu – apsilankykite Microsoft puslapyje. Tačiau buvo pražiopsota viena detalė – vartotojas naudoja Linux platformą. Turi problemų, naudok Windows?!

Atsinaujino Android skirta Google Search. Google pranešė, kad atnaujino aplikaciją Search. Pastaroji nuo šiol leis Android vartotojams atlikti paiešką tarp įdiegtos programinės įrangos, gauti paieškos pasufleravimų, kurių aktyvavimas leis gauti adekvatesnę informaciją.

Ubuntu 14.04 LTS atsiras integracija su torrent‘ais. Canonical vadovas Mark Shuttleworth mano, kad būtų puiku, jog Unity aplinkoje atsirastų integracija su torrent‘ais, juo labiau, kad per čia platinamas ir įvairūs Ubuntu distributyvai. Naująją galimybę gali išbandyti ir Ubuntu 13.10 vartotojai, tačiau vartotojai ypač laukiamos funkcijos laukia būtent kaip integruotos galimybės.

Ubuntu-14-04-LTS-Torrent

Windows XP vartotojams po palaikymo nutraukimo užteks ir gerų antivirusinių. Saugumo sprendimus tiriančio instituto AV-TEST ekspertai teigia, kad vartotojams nebūtina iš karto atsisakyti Windows XP po balandžio 8 d., kaip tą ragina daryti Microsoft. Absoliučioje daugumoje atvejų tam tiesiog užteks geros saugumo programos, geriausia – Internete Security paketų, kurie savyje turi antivirusinę, ugniasienę, el. šiukšlių filtrus ir t.t. Aišku, kaip visuomet, koją gali pakišti trečių šalių programos (Java, Adobe Reader, Flash ir kitos), tačiau šiuo atveju kentės ir naujų Windows OS savininkai.

Samsung antrą kartą bando laimę su Galaxy S3 skirtu atnaujinimu Android 4.3. Antrą kartą išleistas Galaxy S3 skirtas Android 4.3 Jelly Bean, kurio pirmoji versija patyrė fiasko dėl daugybės klaidų. Atnaujinimas jau platinamas D. Britanijoje, tačiau vėliau jis pasirodys ir kitose šalyse. Reikia tikėtis, kad vėl įdiegus Android 4.3 išmanieji telefonai nepradės „pakibinėti“ arba smarkiai stabdyti.

19-metis iš D. Britanijos už 450 svarų nusipirko Xbox One… nuotrauką. Ilgai taupęs Peter Clatworthy nusprendė, kad laikas įsigyti Xbox One. Tiesa, reikėjo specialaus leidimo – Day One Edition. Panaršęs po eBay, rado gana nebrangų pasiūlymą, kurio aprašyme buvo nurodyta, kad prekė yra… nuotrauka. Britas nusprendė, kad jei prekė yra konsolių kategorijoje, jis gaus būtent tai, ko norėjo. Tačiau sumokėjęs pinigus, gavo Xbox One Day One Edition pakuotės nuotrauką, kaip ir buvo parašyta aprašyme. eBay jau pažadėjo, kad sumokėtą sumą grąžins.

LINKSMO SAVAITGALIO!

Jei rankose – telefonas, ir rašote kam nors žinutę, stovėkite vietoj ir niekur neikite, nes gali nutikti taip, kaip šiai merginai (žr. vaizdo klipą):

2 komentarai (-ų)

 1. Gintas parašė:

  Pasimaudė :DD

 2. Vck parašė:

  Video geras 🙂


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]