Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.12.09


Huawei Honor 4 su 8 branduolių procesoriumi bus pristatytas gruodžio 16 d. Išmaniojo telefono pagrindą sudarys procesorius MediaTek MT6592 su Cortex-A7 branduoliais ir Mali-450 grafika, 2 GB RAM, 32 GB kaupikliu, 5,5“ HD 720p ekranas, 13 MP kamera ir Android 4.2.2 Jell Bean.

Windows 7 ir Windows 8.1 – nugalėtoją parodo vos viena paveiksliukas. Niekam ne paslaptis, kad Windows 8/8.1 nepateisino rinkos dalyvių vilčių. Kaip prastai sekasi naujai Microsoft platformai, galima matyti iš žemiau pateikto paveiksliuko, kuris rodo Windows 7 ir Windows 8/8.1 populiarumo augimą iš karto po debiuto:

Windows-7-vs-Windows-8-1

Microsoft gali netekti „ginklo“, kuris leido iš Android gamintojų reikalauti patentinių išmokų. Vokietijos Federalinis patentų teismas panaikino vieną iš Microsoft patentų, kuris leido amerikiečių korporacijai reikalauti iš Android įrenginių gamintojų licencinių išmokų paskutinius keletą metų. Tokiu būdu, Microsoft gali netekti poros milijardų kasmet gaunamų patentinių išmokų.

Playstation 4 bus populiaresnis už Xbox One, kol Microsoft konsolė bus brangesnė. Taip mano kompanijos Wedbush Securities analitikai, kurie teigia, kad dabartinė konsolių karta bus paskutinė. Vietoj jų vėl išpopuliarės asmeniniai kompiuteriai, kurie visąlaik bus galingesni, bet to, jų modernizavimo galimybės yra daug platesnės. Būtent PC platforma ateityje taps žaidimų aplinkos centru.

Naujasis Oppo Find 7 demonstruoja būsimų išmaniųjų telefonų charakteristikas. Kinų kompanijos Oppo flagmanas Find 7 gaus 5,7“ ekraną su 2560 x 1440 taškų raiška. Qualcomm Snapdragon 805, 3 GB RAM, 13 MP kamerą, 4G LTE palaikymą. Debiuto reikėtų laukti 2014 m. pavasarį.

Sudegęs iPad 16-metį vaikiną iš pradžių nuliūdino, paskui nudžiugino. 16-metis amerikietis iš Virdžinijos ilgai dirbo oficianto padėjėju, kad susitaupytų išsvajotam iPad. Po kurio laiko jis tai ir padarė. Vieną dieną jis paliko iPad namie, kartoninėje dėžėje. Tuomet tvarkiusi namus mama šią dėžę su kitomis nereikalingomis sudegino. Vaikinas nusiminė, apie nelaimę visą dieną kalbėjo jo darbe. Ir kokia buvo nuostaba, jog vienas iš kavinės nelaimėliui padovanojo 380 dolerių vertės Best Buy kuponą, už kurį vaikinas vėl nusipirko iPad.

clay-lawson-burned-ipad

Optinio pluošto pralaidumas gali būti padidintas 10 kartų. Optinio interneto duomenų pralaidumo galimybės teoriškai gali būti padidintos apie dešimt kartų, mano Lozanos aukštosios technikos mokyklos (Šveicarija) tyrėjai. Tam reikės panaudoti ypatingos formos šviesos impulsus. Kadangi visa reikiama įranga jau egzistuoja, dabartinių optinio pluošto kabelių keisti nereikės.

Intel Broadwell procesoriai bus pristatyti 2014 m. antroje pusėje. Tradiciškai, iš pradžių bus atnaujinta Core i7 ir Core i5 serija, o IV ketvirtyje – ir Core i3. Pentium ir Celeron procesoriai architektūra pakeis tik 2015 m. Išimtimi taps tik Bay Trail „planšetiniai“ procesoriai, kurie kitų metų pabaigoje bus pakeisti Cherry Trail modeliais.

Asus ruošia išmanųjį telefoną PadFone mini. Naujokas bus pristatytas gruodžio 12 d. PadFone mini gaus 4,3“ įstrižainės 960×540 raiškos ekraną, 4 branduolių Qualcomm Snapdragon 400 su GPU Adreno 305.

Samsung dirba prie itin pigių planšečių Galaxy Tab 3 Lite. Samsung labai patiko kurti „palengvintas“ savo mobilių įrenginių versijas. Prieš ruošiamų Galaxy Note 3 Lite ir Galaxy Grand Lite bus pridėtas ir planšetinis kompiuteris Samsung Galaxy Tab 3 Lite, kuris gaus 7“ ekraną ir kainuos apie 100 eurų. Debiutas laukiamas vasario mėnesį parodoje CES 2014.

iOS 7 įdiegta į 74% Apple mobilių įrenginių. Apple pranešė, kad rugsėjo 18 d. debiutavusi iOS 7 šiandien yra įdiegta į 74% iPad ir iPhone. iOS 6 dalis šiuo metu sudaro 22%, likę 4% veikia su dar senesnėmis iOS versijomis. Apple teigimu, iOS 7 išplitimo sparta yra didesnė ne tikėtasi ir viršija iOS 6 rodiklius per analogišką laikotarpį.

Tapo žinoma Windows 8.1 Preview licencijos galiojimo pabaiga. Microsoft pranešė, kad Preview vesijos licencijos galiojimo laikas baigsis 2014 metų sausio mėnesį. Po to ši operacinė sistema daugiau tvarkingai nebeveiks jūsų asmeniniame kompiuteryje: OS persikraus kas valandą, kol nebus įrašytas tinkamas licencinis raktas.

BlackBerry sugalvojo, kaip jai išlipti iš krizės liūno. Kanadiečių kompanija teigia, kad jog yra visai neblogi šansai, kad jos atstovų spaudai taps Justin Bieber, ir tai kompanijai kainuos visai nedaug. Tačiau gali būti, kad dėl šios žvaigždės teks pakovoti – susidomėjimą išreiškė ir Nokia, kuri pažadėjo nemokamai duoti 20 išmaniųjų telefonų Lumia.

Ar stiprus naudojamas slaptažodis, padės sužinoti Microsoft Telepathwords. Retas kuris interneto vartotojas naudoja sudėtingus slaptažodžius, kuriuos sunku atspėti. Microsoft sukūrė programinę įrangą, kuri gali nustatyti, ar tikrai sunku nulaužti jūsų slaptažodžius, naudodama didžiulę duomenų bazę. Rašant savo slaptažodžio versiją, programa bandys jį atspėti.

iPhone 5S pirštų skenerio tikslumas laikui bėgant mažėja? Nemažai vartotojų ėmė skųstis, kad iPhone 5S įdiegtas biometrinis daviklis po kurio laiko pradeda prasčiau atpažinti pirštų atspaudus. Degradacija pasireiškia tuo, jog pirštų atspaudų nuskaitymas pavyksta ne iš pirmo karto, kaip tai būdavo su ką tik įsigytais Apple flagmanais.

Samsung bandė nutildyti vartotoją, kuris viešai pasiskundė, jog jo Galaxy S4 sudegė. Vienam išmaniojo telefono Galaxy S4 savininkui nutiko nelaimė: pradėjus krauti bateriją, išdegė microUSB lizdas. Jei pagalvojote, kad gamintojas tiesiog pakeis garantinį telefoną, suklydote. Norėdama incidentą nuslėpti, Samsung pareikalavo pašalinti iš Youtube vaizdo klipą, kuriame vartotojas skundžiasi, kad jo Galaxy S4 sugedo. Tik tuomet buvo pažadėtas išmaniojo telefono remontas. Samsung dokumento kopiją su vartotojo įsipareigojimu galima rasti šiuo adresu.

3 komentarai (-ų)

 1. Kapitonas Ignas parašė:

  BlackBerry su bieberiu galutinai nuzudys savo kompanija xD

  • Varnėnas parašė:

   Mane tai Nokia prajuokino, kuri Bieberiui siūlo 20 savo telefonų. Už 20 telefonų net ir ne visos Lietuvos „žvaigždės“ sutiktų dirbti.

 2. Raimis parašė:

  Kaip gražai atsinaujinom, ai ai ai, turbūt jau Kalėdoms ruošiamės 🙂


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]