Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.12.12


Nuo šiol migruoti iš Gmail į Outlook.com bus žymiai lengviau. Tie, kurie sumąstys persikelti iš Google Gmail į Microsoft el. pašto tarnybą Outlook.com, galės tai padaryti daug lengviau. Tam reikės tiesiog prisijungti prie Gmail ir suteikti prieigą prie savo pašto dėžutės Outlook paskyrai. Visa kita atliks Microsoft sukurtas vedlys.

HP pristatė pirmą 4 branduolių procesorių turintį terminalinį klientą be ventiliatoriaus. HP t620 Flexible Series Thin Client gavo AMD GX Quad Core procesorių ir Radeon HD grafiką, kurios užtenka darbui su dviem 30“ monitoriais su 2560 x 1600 taškų raiška. Yra integruotas Fiber NIC ir Ethernet lizdai, VGA, COM jungtys.

Dell išleido besimokantiems skirtą nešiojamą kompiuterį Chromebook 11. Jo kaina sudarys 259 dolerius už versiją su 2 GB RAM, ir 299 dolerius – su 4 GB RAM. Nešiojamas kompiuteris gavo 11,6“ (1366×768) ekraną, Intel Celeron 2955U, 16 GB SSD, operacinę sistemą Chrome OS.

dell-chromebook-11

Windows Phone ir Windows RT gali tapti nemokamomis. Norėdama išplėsti savo rinkos dalį, Microsoft  svarsto galimybę savo operacines sistemas Windows Phone ir Windows RT padaryti nemokamomis visiems OEM gamintojams.

Vis daugiau telefonų ir planšečių gaus judesių kontrolerį Leap Motion. Kompanijos LP vadovas Michael Buckwald pranešė, kad 2014 m. III ir IV ketvirtyje rinkoje pasirodys pirmieji išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai su judesių kontroleriu Leap Motion. Vėliau technologija turėtų debiutuoti televizoriuose ir automobiliuose.

Red Hat Enterprise Linux 7 beta nuo šiol naudoja kitą duomenų bazę. Naujausia Red Hat Linux versija Enterprise nuo šiol galės pasigirti didžiule naujove. Vietoj anksčiau naudotos MySQL duomenų bazės bus naudojama MariaDB, nors antesnės Red Hat Linux versijos su MySQL taip pat bus palaikomos. Red Hat Enterprise Linux 7 galutinė versija turėtų pasirodyti 2014 m. I ketvirtyje.

Microsoft pakomentavo situaciją su Windows 7 pakuočių prekybos nutraukimu. Kompanija teigia, kad anksčiau galiojęs planas, jog spalio 30 d. bus nutrauktas Windows 7 mažmeninei rinkai skirtų pakuočių pardavimas, yra pakoreguotas, o galutinis sprendimas bus priimtas vėliau. Tai kartu reiškia, kad OEM gamintojai galės ir toliau diegti Windows 7 į savo kompiuterius.

Steve Ballmer prisipažino, kad būdamas microsoft vadovu, padarė vienintelę klaidą. Duodamas interviu, Steve Ballmer teigė, kad Longhorn, ilgą laiką atidėliota Windows OS, 2007 m. tapusi Windows Vista, „buvo vienintelė didelė klaida, kurią jis padarė“, būdamas Microsoft generaliniu direktoriumi.

NSA šnipinėjo, pasinaudodama Google „sausainiukais“ (cookies). NSA tapo dar viena organizacija, kuri pasinaudoja „sausainiukais“, tik šį kartą ne komerciniais tikslais, kaip tai daro, pavyzdžiui, Google ir kiti WEB gigantai. JAV vyriausybinė agentūra naudojosi „sausainiukais“, kad būtų sekami vartotojai, taip pat kad būtų galima lengviau užkrėsti reikiamas sistemas.

Aplikacija WhatsApp nuo šiol prieinama ir BlackBerry 10 išmaniesiems telefonams. Šviežiai išleista aplikacija WhatsApp 2.11.230.2 ne tik ištaisė daugybę klaidų, tačiau ir atnešė nemažai naujovių, vieną kurių labiausiai įvertins BlackBerry Z10 ir Z30 telefonų savininkai – jiems aplikacija WhatsApp prieinama el. parduotuvėje BlackBerry World.

Analitikas prognozuoja Apple ir Microsoft susijungimą. Analitikas Keith Fitz-Gerald pranašauja, jog Apple ir Microsoft bus priversti iš pradžių glaudžiai bendradarbiauti, o maždaug penkerių metų laikotarpyje netgi susijungti, kadangi kils nemažai grėsmių iš tokių kompanijų, kaip Facebook ir Google. Analitikas tokią išvadą padarė, neseniai įsigijęs televizorių, kuriame buvo virš 50 socialinių aplikacijų, prieinamų daugeliui platformų ir įrenginių. Kaip visa tai siejasi?

Sukurtas 3D spausdintuvas, skirtas picų mylėtojams. Kompanija Natural Machines sukūrė 3D spausdintuvą Foodini, kuris gali be didelio vargo jums „atspausdinti“ picą. Taigi jei turi atliekamus 995 eurus (apie 3450 litų), pasilikite juos tai dienai, kai spausdintuvas pasirodys prekyboje.

Foodini-Food-3D-Printer

Etaloninių Android įrenginių skaičius dar labiau padidės. Kompanija Google pranešė, kad kartu su neseniai debiutavusiu LG G Pad 8.3  planšetinių kompiuterių Google Play Edition šeimynai priklausys ir planšetofonas Sony Xperia Z Ultra. Pastarieji prisijungs prie „grynakraujų“ Android įrenginių, kurie pirmieji gauna karščiausias Android versijas.

Google keičia prastai veikiančius Nexus 5 naujais modeliais su kiek modifikuotu dizainu. Vartotojai, į garantinį dėl įvairių problemų atidavę naująjį Nexus 5, teigia atgal gaunantys modelius su kiek pakeistu dizainu: ausinių, mikrofono ir garsiakalbių nišos nuo šiol yra didesnių matmenų, modifikuota barškanti SIM kortelės niša.

Štai taip atrodo didžiausių 2013 m. kibernetinių atakų vizualizacija. Specialistai iš OpenDNS sukūrė gana įdomią 3D vizualizacija, kuri parodo šiemet vykusias didžiausias pasaulyje kibernetines atakas, tarp kurių – kampanija „Red October“, botnetas Kelihos, Interneto išjungimas Sirijoje ir t.t.

3 komentarai (-ų)

 1. Varnėnas parašė:

  Įdomu, ar šio portalo administracija taip pat šnipinėja lankytojus?

 2. slaker parašė:

  aisq 🙂 jie gi turi zinoti kiek useriu, koks amzius, ko domisi. bet manau kad tai susije su idomesnio turinio leidimu.

  ps. patiko ataku vizualizacija

 3. Eivas parašė:

  Lg G pad 8.3 prisidejo prie Sony Z Ultra, o ne atvirksciai. Nes Sony plansetofona jau galima isigyti USA, o G pad dar tik atkeliaus :).


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]