Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.12.18


Microsoft pranešė, kad naujasis vadovas bus įvardintas 2014 m. pradžioje. Nors dauguma Microsoft darbuotojų teigė norintys naujojo vadovo vardą sužinoti dar šiemet, tačiau korporacijos valdyba pareiškė, kad naujasis generalinis direktorius bus įvardintas kitų metų pradžioje.

Kitą mėnesį debiutuos pirmasis LG 31“ plačiaformatis monitorius su 4K raiška. Modelis LG 31MU95 turi 4096 x 2160 raiškos IPS ekraną, o kraštinių santykis sudaro 19:10. Dar vienas įdomus  monitoriaus ypatumas – Thunderbolt 2 lizdas, kurio pralaidumas sudaro 20 Gbit/s. Apie kainą turėtume sužinoti parodoje CES 2014.

LG-widescreen-31-inch-4k

Google ir HP atšaukia visus Chromebook 11 nešiojamus kompiuterius. Kiek anksčiau buvo paskelbta, kad dalis Chromebook 11 kompiuterių, kuriuos pagamino kompanija HP, kenčia nuo perkaistančių įkroviklių. Pasirodo, kad problema daug gilesnė ir įkroviklių pakeisti neužtenka – atšaukiami visi išleisti HP Chromebook 11.

Debiutavo nauja operacinės sistemos Fedora Linux versija. Artėjant 10 metų jubiliejui, Fedora Project kūrėjai pranešė apie Fedora 20 „Heisenbug” debiutą. Atnaujinimų sulaukė GNOME, KDE Plasma Workspaces, Ruby on Rails ir daugelis kitų paketų, ištaisyta eilė klaidų. Atsisiųsti Fedora 20 galima iš kūrėjų puslapio.

Ruošiama kompaktiška planšetinio kompiuterio Surface versija gaus judesių kontrolerį. Naujausi gandai teigia, kad Microsoft ruošia kompaktišką planšetę Surface Mini, kuris gaus 8“ ekraną, palaikys dalį Kinect funkcionalumo: veidų atpažinimą, valdymą gestais ir t.t.

D. Britanijoje debiutavo pigiausias pasaulyje planšetinis kompiuteris. Iš pradžių Indijoje debiutavusi planšetė Aakash 2 dabar pasirodė ir D. Britanijoje, kurioje ji vadinasi UbiSlate 7Ci ir kainuoja vos £30 (125 lt). Planšetė turi 7“ įstrižainės ekraną, 1 GHz procesorių, 512 MB RAM ir operacinę sistemą Android 4.0.3. Analogiška planšetė JAV kainuoja $38.

Android 4.3 vėl pradėtas platinti Samsung Galaxy S3. Maždaug prieš mėnesį Galaxy S3 pradėjo gauti atnaujinimą Android 4.3, tačiau dėl galybės klaidų platinimas buvo nutrauktas. Dabar, panašu, gamintojas susitvarkė su klaidomis, ir atnaujinimas pradėtas vėl platinti globaliai.

Vienas iš Minecraft gerbėjų žaidime pastatė dabartinės Apple būstinės kopiją. Žaidime Minecraft galima rasti įvairiausių dalykų, tačiau vieną įdomiausių sukūrė Michael Steeber, kuris sugalvojo Apple būstinę perkelti į kultinį žaidimą:

BlackBerry atsidūrė tarp kūjo ir priekalo. Nors naujojo BlackBerry vadovo teigimu, kompanija daugiau nebeieškos pirkėjų, tačiau finansinė situacija tokia, jog BlackBerry negali bankrutuoti arba uždaryti savo išmaniųjų telefonų padalinio, nes tam paprasčiausiai neturi pakankamai pinigų.

HP ruošia planšetinį kompiuterį Slate 21. Šis gaus net 21,5“ Full HD ekraną, keturių branduolių nVidia Tegra 4, operacinę sistemą Android 4.3 Jelly Bean. Tikėtina, kad šis verslo segmento atstovams skirtas mobilus įrenginys bus pristatytas parodoje CES 2014.

Apple paskelbė geriausių 2013 m. aplikacijų sąrašą. Metų žaidimu tapo „Ridiculous Fishing“, metų aplikacija tapo „Duolingo“, leidžianti žaidimų forma išmokti užsienio kalbų. iTunes Store yra specialus reklaminis skydelis, kurį paspaudus, galima sužinoti kitų „Best of 2013“ kategorijų nugalėtojus.

Mongolijoje gyvenančios klajoklių gentys apsiginkluoja naujausiomis technologijomis. Mongolijos stepėmis klajojantys nomadai nusprendė, kad jų sudedamos jurtos gali tapti alternatyvių energijos šaltinių pagalbininku. Dabar net 70% tokių kilnojamų namų aprūpinta saulės baterijomis.

Pasirodė antivirusinės Avast 2014 galutinė versija. Populiari nemokama antivirusinė Avast sulaukė atnaujinimo. Pastarasis pasiūlys patobulintą apsaugą nuo internetinių grėsmių (WebShield), pagerintą ugniasienę, atsiras modulis SafePrice, patobulinimų nusipelnė ir antivirusinės savisaugos sistema. Avast 2014 galima atsisiųsti iš kūrėjų puslapio.

Pietų Korėja ketina smeigti Microsoft į paširdžius. Kadangi Windows XP palaikymas bus nutrauktas 2014 m. balandžio 8 d., ir Microsoft niekaip nesutinka jo pratęsti, P. Korėjos valdžios institucijos ieško deramų alternatyvų. Viena jų – visiškai atsisakyti Windows XP ir į valdžios institucijų asmeninius kompiuterius įdiegti… ne Windows 7 ar 8/8.1, o Ubuntu Linux.

Žaidimas Dying Light sulaukė žaidybinio vaizdo klipo, kuriame veiksmas vyksta naktį. Studija Techland pagaliau publikavo Dying Light vaizdo klipą, kuriame veiksmas vyksta naktį, kai zombiai tampa daug agresyvesni nei dieną. Žaidimas debiutuos kitąmet, jis bus skirtas PC ir aktualioms konsolėms.

Tapo žinoma, kad LG G Flex su lanksčiu ekranu debiutuos Europoje. Pirmieji išmanųjį telefoną su išlenktu ekranu gaus britai: jie LG G Flex galės įsigyti dar prieš vasario mėnesį, kai įvyks šio išmaniojo telefono oficialus debiutas.

Kodėl iPhone 5C tarp moterų populiaresnis nei tarp vyrų? Nauji Facebook duomenys rodo, jog nors iPhone 5S tarp moterų ir vyrų yra vienodai populiarus, tačiau iPhone 5C yra daug populiaresnis tarp gražiosios lyties atstovių. Įdomu, kodėl? Gal todėl, kad vyrams visuomet reikia geriausios „geležies“, o moterims užtenka gražaus, spalvoto žaisliuko su Apple logotipu?

Women-Men-iPhone-5c

Vienas komentaras

 1. Tadas parašė:

  Jau atsinaujinau savo Samsung Galaxy S3 labai patinka 🙂


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]