Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.12.23


Debiutavo „nepririštas“ iOS 7. Hakerių grupės evasi0n dėka vartotojai galės „atrakinti“ savo mobilius įrenginius su operacine sistema iOS 7. Naujai išleistas „Jailbreak iOS 7“ tinka visiems Apple mobiliems įrenginiams, įskaitnt iPad Air, iPad mini Retina ir iPhone 5S ir 5C.

Šveicarų mokslininkai sukūrė kubą, kuris gali išsaugoti pusiausvyrą ant bet kurio paviršiaus. Kubas „Cubli“ juda be jokių ratų, jis gali stovėti ant briaunos net tuomet, jei paviršius, ant kurio jis yra, juda.

Google gavo 900 tūkst. eurų baudą. Šį kartą nemalonumai kilo Ispanijoje, kuri paieškos gigantą nubaudė už įstatymų dėl asmenų privačius duomenis ginančių įstatymų pažeidimą. Problemų priežastimi tapo Google įvesta vieninga privatumo politika, taikoma visoms Google tarnyboms. Panašios sankcijos Google laukia dar penkiose ES šalyse.

Kompiuterinės atminties kainos ir toliau auga. Nuo gruodžio pradžios populiariausios 4 GB DRAM atminties mikroschemų kainos pakilo 8,5%. Gamintojai atsargų sandėliuose turi maždaug 3 savaitėms, taigi aktyviai apsipirkinėja. Be to, vienas didžiausių DRAM gamintojų SK Hynix vis dar turi problemų su gamybos atnaujinimu po rudenį įvykusio gaisro vienoje iš gamyklų.

Google tęsia karą su Chrome priedų kūrėjais. Korporacija pareiškė, kad Chrome skirti priedai turi būti paprasti ir veikti greitai, ir kartu nesiūlyti perteklinių funkcijų. Kas supykdė Google, neaišku, tačiau buvo užsiminta apie anekdotais tapusias istorijas su Internete Explorer įrankių juostomis (akivaizdus perteklinių funkcijų pavyzdys):

ie-toolbars

Qualcomm išlieka didžiausiu pasaulyje mobilių procesorių gamintoju. Qualcomm dalis išmaniųjų telefonų segmente sudaro net 53%. Antra vieta tenka Apple – 18%. Mediatek liko trečia su 10%. Planšečių rinkoje Apple užima 40% mobilių procesorių rinkos, Qualcomm – 13%.

Android vartotojai sulaukė naršyklės Firefox atnaujinimo. Vienas iš naujosios versijos Firefox 26.0.1 ypatumų – Adobe Flash nepalaikymas sistemose su operacine sistema Android 4.4 KitKat. Taip pat atnaujintas Namų ekranas, pridėti nauji paieškos varikliukai ir kt.

Windows 8.1 Preview palaikymas baigsis sausio 15 d. Šių metų birželio 26 d. pristatyta operacinė sistema Windows 8.1 Preview jau sausio 15 d. nustos veikusi. Tas pats nutiks ir Windows RT 8.1 Preview. Vartotojams rekomenduojama atsinaujinti iki aktualių OS versijų.

Naujas žaidimo Titanfall vaizdo klipas pasakoja apie robotą Stryder. Tai bus tvirtų ir labai mobilių robotų klasė, kuri pasižymės dideliu greičiu bei paspartėjimu. Priminsime, kad žaidimas debiutuos 2014 m. kovo mėnesį.

WhatsApp kas mėnesį naudojasi jau 400 mln. vartotojų. Populiari pranešimų apsikeitimo aplikacija WhatsApp vos per paskutinius keturis mėnesius savo vartotojų ratą padidino 100 mln. ir dabar šią tarnyba kas mėnesį naudojasi 400 mln. žmonių. Kompanijai, kurioje dirba 50 žmonių, tai yra labai didelis pasiekimas.

Microsoft veda derybas su Indijos mobilių įrenginių gamintojais. Indų kompanijos Lava, Micromax ir Karbonn užima 32% Indijos rinkos, tad Microsoft derasi jomis, kad jų mobiliuose įrenginiuose būtų naudojama operacinė sistema Windows Phone. Kompanija Lava atitinkamą sprendimą išleis 2014 m., su kitomis dar vedamos derybos.

Samsung patvirtino, kad ruošia 12,2“ planšetinį kompiuterį. Naujasis Galaxy Note Pro (SM-P900) turėtų būti parodytas sausį CES 2014 arba vasarį MWC 2014. Ekranas turėtų būti 2560 х 1600 taškų raiškos, bus įdiegta 3 GB RAM, 9500 mAh baterija ir Android 4.4 KitKat. Planšetė bus labai panaši į Galaxy Note 10.1 2014 Edition.

CyanogenMod rimtai pareiškė apie savo dalyvavimą Android įrenginių rinkoje. Didelė Android sistemų fragmentacija verčia vartotoją ieškoti alternatyvų. Viena iš tokių – CyanogenMod, kuri neseniai gavo $23 mln. investicijų, o gruodžio 24 d. debiutuos išmaniajame telefone Oppo N1 CM Edition, gavusiu CyanogenMod 10.2 (Android 4.3 Jelly Bean). Ir tai įvyks, nepaisant nepatenkintos Google pozicijos.

Nokia nugalėjo taivaniečių HTC ir Vokietijos teisme. Nokia įtikino Vokietijos teisėjus, kad HTC išmanieji telefonai pažeidžia suomių turimus patentus, kalbančius apie telefonų atpažinimą, naudojant USB tvarkykles. Jei HTC nesiims atitinkamų priemonių, jog produkcija gali būti uždrausta, kaip tai neseniai įvyko D. Britanijoje.

Duomenis pavyko iššifruoti, pasiklausius kompiuterio skleidžiamų aukšto dažnio triukšmų. Izraelio kriptoanalitikas Adi Shamir „ištraukė“ 4096 bitų RSA šifravimo raktą, pasiklausęs 10-150 kHz dažnio triukšmus, kuriuos skleidė procesoriaus ir kitų aktyvių komponentų maitinimo elementai. Naujos galimybės NSA agentams?

Kalėdinė Microsoft dovana Windows Phone savininkams. Tie, kurie turi išmaniuosius telefonus su Windows Phone (paprastai tai Nokia Lumia naudotojai) nuo šio galės visus metus nemokamai naudotis net 20 GB talpos „debesų“ talpyklos SkyDrive paslaugomis.

Nenori naudotis Google paslaugomis? Tau tai atsirūgs! Naujasis Google projektas „BlackMail“ – tai nemokama tarnyba, kuri paviešins visus jūsų privačius duomenis, naršymo įpročius ir t.t., jei nesinaudosite, pavyzdžiui, socialiniu tinklu Google+:

Vienas komentaras

 1. Kapitonas Ignas parašė:

  black mail tai juk juokelis 😀


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]