Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.12.24


Amazon išdavė Grand Theft Auto V versijos, skirtos PC platformai, pasirodymo datą. Amazon techninio palaikymo atstovai prasitarė, PC skirta GTA V versija prekyboje turi pasirodyti kitų metų kovo 12 d. (Š. Amerika) ir kovo 14 d. (Europa). Beje, anonsas gali įvykti jau šiandien, gruodžio 24 d.

Nokia „išmanusis“ laikrodis gali pasirodyti jau 2014 m. III ketvirtyjeKalbama, kad laikrodžio pagrindu taps 2008 m. konceptas Morph ir 2011 m. konceptas Kinetic. Prie projekto dirba Peter Skillman, kuris savo laikų dalyvavo kuriant išmaniuosius telefonus Palm Prie ir HP Pixi.

nokia-morph-cencept

Sandorio tarp Microsoft ir Nokia dar nepatvirtino Kinija. $7,2 mlrd. susitarimas tarp Microsoft ir Nokia jau patvirtintas JAV bei Europos Sąjungos antimonopolinių institucijų. Tačiau Kinijos komercijos ministerija neskuba, nes gavo vietos kompanijų ZTE, Lenovo ir Xiaomi skundų dėl galimai neigiamų tokio sandorio pasekmių.

Planšetofonai kitąmet bus populiaresni už nedideles planšetes. Analitikų teigimu, 2014 m. bus parduota apie 175 mln. išmaniųjų telefonų – peraugėlių, tuo tarpu mažesnį nei 8“ ekranų turinčių planšetinių kompiuterių – „tik“ 165 mln. vienetų. Ši tendencija bus aiškiai stebima P. Korėjoje, Vokietijoje, D. Britanijoje, Kinijoje, Brazilijoje.

Apple vadovas pranešė apie didelius planus, kurie numatyti 2014 metams. „Mes turime nemažai priežasčių, kad su nekantrumu lauktume 2014 metų, įskaitant didelius planus, kurie, kaip manome, labai patiks mūsų klientams“, – teigė Tim Cook. Kokie tai planai, Apple vadovas tradiciškai nutylėjo.

LG G2 mini bus ne toks galingas, kaip „vyresnėlis brolis“. GFXBench duomenų bazėje pasirodęs LG G2 mini (LG-D410) gavo 4 branduolių Qualcomm Snapdragon 400 MSM8226 (1,3 GHz) procesorių su GPU Adreno 305, operacinę sistemą Android 4.4, o ekrano raiška sudarys 960 х 540 taškų. Deja, ekrano įstrižainė vis dar nežinoma.

Google dėmesį labai traukia robotai – humanoidai. Neseniai įsigytos kompanijos Boston Dynamics atstovai patvirtino, kad Google labai patinka robotai – humanoidai. Dabar daug dirbama prie roboto Atlas, kurios ūgis – 180 cm, svoris – 150 kg. Ką Google ketina daryti su į žmones panašiomis mašinomis, išlieka paslaptimi net ir  Boston Dynamics kūrėjams.

Apple Mac Pro gali teigiamai įtakoti AMD pozicijas GPU rinkoje. Analitikų teigimu, AMD savo rinkos dalį profesionalios grafikos rinkos gali padidinti nuo dabartinių 20% iki 30%, ir tam įtakos nemažai turės naujasis Mac Pro (2013), kuris turi įdiegtus du grafinius adapterius AMD FirePro D300 arba FirePro D700.

Valve tikisi, kad AMD išspręs tvarkyklių, skirtų operacinei sistemai SteamOS, problemas. Naujausios AMD Catalyst tvarkyklės turi milžiniškų problemų su SteamOS, teigia Valve. Catalyst 13.12 nepalaiko Linux 3.12 versijos branduolio, nors pati SteamOS, kas įdomiausia, šiuo metu naudoja Linux 3.10.11 branduolį. Su Intel grafika taip pat kyla daug problemų, taigi šių sprendimų palaikymas irgi atidedamas.

Japonai sukūrė robotus, kurie gali judėti metalinėmis sienomis ir lubomis. Ratus – magnetus turintis robotas BIREM sukurtas Osakos universiteto specialistų. Jo svoris – 700 g, matmenys – 34 x 16 x 12 cm. Šis robotas tikrins elektros perdavimo linijas, dambų ir kitų pastatų sienas. Serijiniu gaminiu šis robotas turėtų tapti po 3 metų.

robot-birem

Android 4.3 pasiekiamas Sony Xperia Z, ZL, ZR ir Tablet Z vartotojams. Oficialiame Sony tinklaraštyje pranešama, kad atnaujinimas Android 4.3 Jelly Bean pradedamas platinti išmaniesiems telefonams Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, taip pat planšetiniam kompiuteriui Xperia Tablet Z. Atnaujinimo pasirodymas, kaip visada, priklausys nuo regiono ir konkretaus produkto partijos.

Apple oficialiai pranešė apie bendradarbiavimą su China Mobile. Didžiausias Kinijos mobiliojo ryšio operatorius, turintis 763 mln. abonentų, pradės prekiauti naujausiais iPhone 5S ir iPhone 5C jau sausio 17 d., nors viskas turėjo prasidėti dar gruodžio 18 d. Ši naujiena gana smarkiai kilstelėjo Apple akcijų kainą.

JAV armija naudoja piratines Windows 7 kopijas. Neseniai sumokėjusi $50 mln. baudą vienai programinės įrangos kompanijai JAV armija ir toliau nesusitvarko su nelegaliomis kopijomis. Katare reziduojančiame JAV kariuomenės padalinyje rasta mažiausiai 18 kompiuterių su nelegaliais Windows 7.

Kompiuterinis algoritmas pasakys, jūs gotas ar hipsteris. Kažkas vadina save gotu, kažkas nešioja akinius, barzdą ir taupo aifonui, bet yra nepatenkintas, kai jis pavadinamas hipsteriu… Kalifornijos universiteto mokslininkaisukūrė algoritmą, kuris leidžia nustatyti, kokiai grupei ar subkultūrai jūs iš tikrųjų priklausote. Aišku, tai skirta ne tam, kad teisingai nustatytumėte savo priklausomybę. Viskas kuriame, norint geriau išnaudoti tikslinės reklamos galimybes.

goths-hipsters-bikers

Amerikiečiai – mobilių telefonų gerbėjų nacija. Kompanija SellCell tyrimas rodo, kad amerikiečiai kasmet išleidžia $5 mlrd. tam, kad pakeistų savo seną iPhone nauju modeliu. Apskritai mobilių telefonų atnaujinimui JAV gyventojai išleidžia $11 mlrd. Kiekvienais metais savo išmaniuosius telefonus keičia 23% JAV suaugusių gyventojų. Beje, net 67% apklaustųjų prisipažino, kad įjungia savo mobilų įrenginį (atblokuoja ekraną) be jokios priežasties (meilė?).

CyanogenMod įdiegtas į daugiau nei 10 mln. mobilių įrenginių. CyanogenMod – alternatyvaus Android ROM – kūrėjai tikisi tapti trečia pagal dydį mobilia platforma. Juos optimistiškai nuteikia ir tai, jog CyanogenMod įdiegtas į daugiau nei 10 mln. mobilių įrenginių, rodo gruodžio mėnesio statistika.

Išleista dar viena „išmaniojo“ laikrodžio Galaxy Gear reklama. Laikrodis daug geriau nei telefonas. Ir iš rankų neiškrenta (tiesa, tik merginoms, o ne vaikinams), ir filmuoja bei fotografuoja kaip profesionali įranga (ar tik nepaaiškės apgaulė, kaip su Nokia Lumia kameromis?), ir dar sėkmingai merginas „pakabina“… Pažiūrėkite patys:

4 komentarai (-ų)

 1. Ugnis parašė:

  Labai fainos naujienos, atradau jas po to kai sužinojau jog užsidaro FWD.lt ir man atrodo labai šaunu, kad yra tinklapis su tokiu pat „pasiskolintu“ naujienų formatu. Kaip naujas skaitytojas norėčiau pasakyti, kas užkliuvo 🙂
  I – tos maisto nuotraukos prie naujienų ,pagal mane, yra visai ne į temą, geriau tiktų bet koks paveikslėlis esantis naujienose.
  II – skaitau apie SteamOS ir taip norisi uždėti pliusiuką prie jos… pasigendu +1 mygtuko (ar kažko panašaus) prie kiekvienos naujienos. Tai suteiktų interaktyvumo ir smagiau kai matai, kurios naujienos surinko daugiausiai pliusiukų (to pačio pasigedau ir FWD.lt).
  III – Komentavimo sistemą manau reiktų arba pakeisti į Disqus (http://disqus.com/websites/) arba stipriai atnaujinti ir patobulinti (irgi norėtųsi galimybės balsuoti už komentarą). Dabartinių komentarų net nelabai norisi skaityti, o ką jau kalbėti apie jų rašymą…
  IV – čia gal dėl to, kad naudoju linux man rodo naujienas „georgia“ šriftu… Man jis labai neprofesionaliai atrodo ir siūlyčiau naudoti Arial arba kažką panašaus. Ir šiaip galima būtų gražiau pateikti tas naujienas, jų yra daug, tai gal tiktų didesni tarpai tarp jų, kad labiau atsiskirtų viena nuo kitos (patį pateikimą reiktų pagražinti).
  IV – Čia mano nuomonė ką aš norėčiau patobulinti. Ilgiau paskaitęs šį puslapį tikriausiai priprasiu prie to kaip yra dabar, bet žinokit kas užkliūna naujiems lankytojams 🙂 matau, kad čia tikrai šaunus projektas, pasistengę, įsiklausę į vartotojus, galite tikrai daug pasiekti. Nepamirškite nuolatos tobulėti! Ačiū!

  • Leons parašė:

   Na man asmeniškai FWD tai labai jau megėjiškas saitas pasirodė, kiek bandžiau skaityt tai tik nervino, nes rašė labai jau neprofesionaliai patys nežinodami apie ką. FaceIT kolkas labai gerai,trumpai ir aiškiai, nevyniojant į vatą kaip sakoma 🙂 Dėl šrifto – susitvarkyk savo browserio fontus, čia jo problemos, ne saito 🙂 Labiausiai nudžiugino mobili saito versija, visgi dar yra nesklandumų, tačiau smulkiu. Pusryčių rubrika irgi super ypač naktinėtojams/ankstyviesiems 🙂

  • Andrius parašė:

   Man asmeniškai viskas atrodo labai paprasta ir gražu nepaisant to, kad visą laiką galima tobulėti. Kalbant apie pliusus, esu nusiteikęs priešiškai ir jie man tik nukreipia dėmesį nuo naujienų. Visos naujienos vienodai svarbios, pagal kiekvieno poreikius.

 2. thermal parašė:

  1. man tai foto vienodai (ypač it pusryčių), čia jau chebra matyt humorą savo parodė;
  2. su tais pliusais, tai žmogeliai patys nežino, ko nori. čia kad daug pliusų uždėjo, reiškias gera naujiena? man gal ji visai neaktuali, o jei aktuali, aš ją prisimenu. tam facebookas yra, galite LIKE dėlioti, kur tik patinka, naudos iš to mažai.
  3. DISQUS šiaip neretai ilgai kraunasi, o kiek pačiam teko ant WP sistemų naudot, užgrūzina kartais sistemą. kuo paprasčiau, tuo geriau. aišku, tobulumui ribų nėra.
  4. per source code galima matyti, kad georgia ir naudoja pusryčių naujienose. šiaip biški išsišoka iš visumos, galėtų palikti arial.
  5. man irgi FACEIT.LT puslapis senas, bet kartais pažiūri kitur, su dar baisesniais/nepatogesniais sėdi. žodžiu, tobulumui ribų nėra, viskas kada nors atsinaujina.


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]