Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.12.27


GFXBench duomenų bazėje pasirodė LG G2 mini. Telefonas gaus 4,3“ (960×540) ekraną, Android 4.4 KitKat, 4 branduolių 1,2 GHz Qualcomm Snapdragon 400 su grafikos posisteme Adreno 305, 1 GB RAM. Pristatymo laukiama sausio mėnesį parodoje CES 2014.

Sukurta mašina, kuri M&Ms saldainiukus rūšiuoja pagal spalvą. Jei kas nors iš jūsų negali valgyti tokių populiarių saldainiukų, kaip Skittles arba M&Ms, jų nesurūšiavus pagal spalvą, ši mašina bus puikus sprendimas tai padaryti (ir jokio rankinio darbo):

Pasirodė pirma informacija apie HTC One 2. Dizainas mažai kuo pasikeis, ekranas gali padidėti iki 4,7“-5“, tačiau raiška išliks Full HD. Bus pasirinktas Qualcomm procesorius (Snapdragon 800 arba 805), naudojama 4 MP kamera su dviguba blykste.

Kaip atrodė Linux anksčiau, ir kokia situacija dabar? Organizacija Linux Foundation išplatino infografiką, kurioje matyti, kaip sekasi Linux ekosistemai dabar, ir kokia situacija buvo prieš keletą metų.

Linux-history-till-today

Android gamintojus į teismą padavė konsorciumas Rockstar. Nortel patentus valdanti Rockstar, tarp kurios steigėjų yra Apple ir Microsoft,  patentų pažeidimu apkaltino Android gamintojus, priklausančius organizacijai Open Handset Alliance (ASUS, HTC, LG, Samsung ir kt.). Google nusprendė apginti savo partnerius, teigdama, kad tai yra akivaizdus puolimas prieš Android ekosistemą.

Kinija smarkiai sumažino Taivano planšečių gamintojų pajamas. Market Intelligence & Consulting tyrimas rodo, jog 2013 m. III ketvirtį Taivano kompanijos realizavo 25 mln. planšečių, nors prieš metus tiekimas sudarė rekordinius 35 mln. Viso to priežastis – Kinijos gamintojai viską gamina elementariai pigiau.

Kas penktas JAV parduotas nešiojamas kompiuteris – Chromebook. NPD Group duomenimis, šiemet 21% parduotų nešiojamų kompiuterių JAV rinkoje sudarė nebrangūs Chromebook. Jei per šių metų 11 mėnesių buvo realizuota 1,76 mln. Chromebook kompiuterių, tai prieš metus šis skaičius sudarė vos 400 tūkst.

Dar vienas idealaus išmaniojo telefono konceptas. „Project S“ jau renka lėšas puslapyje Indiegogo (reikia net $5 mln.). Projekto autoriai bando atrasti idealaus išmaniojo telefono receptą, pagrindu pasirinkdami Unibody korpusą su 5,8“ (2560×1440) ekranu:

BlackBerry įkūrėjas atsisakė idėjos išpirkti kompaniją. Mike Lazaridis ilgai svarstė idėją įsigyti savo įkurtą kompaniją BlackBerry, tačiau naujam vadovui pareiškus, kad pirkėjų neieško, atsisakė idėjos. Kartu atsikratė žymaus Blackberry akcijų paketo (dabar valdo 4,99% vietoj ankstesnių 5,7%).

Oppo Find 7 gaus 2K raiškos ekraną. Kinų kompanija prasitarė, kad naujasis flagmanas Find 7 gaus 5,5“ įstrižainės 2K (2560×1440) raiškos ekraną (538 ppi). Anot gandų, telefonas dar gaus 4 branduolių Snapdragon 805 ir 3 GB RAM.

NASA sukūrė robotą, kuris sudarytas vien iš vamzdžių. Robotas Super Ball Bot bus skirtas didžiausio Saturno palydovo Titano tyrinėjimui. Įdomu tai, kad vien iš vamzdžių sudarytas robotas gali būti numestas į Titaną iš 100 km aukščio be jokių parašiutų ir variklių. Tai leis padaryti ypač tanki palydovo atmosfera:

HP planuoja sugrįžti į išmaniųjų telefonų rinką. Anot gandų, HP planuoja dar kartą išbandyti laimę išmaniųjų telefonų rinkoje po dviejų metų pauzės. Šį kartą ruošiamas Android mobilus įrenginys, priklausantis planšetofonų kategorijai (ekranas – 6“ ar didesnis). Planuojama kaina – mažiau nei $250.

BlackBerry atšaukia du išmaniuosius telefonus ir BlackBerry Live 2014. Kompanija pranešė, jog kitąmet nebus kūrėjams skirto renginio BlackBerry Live, o finansinė ataskaita atskleidė, jog atšaukiami planai išleisti du nebrangius išmaniuosius telefonus.

Canonical ruošia „Android + Ubuntu dual boot“ sprendimą. Kompanija Canonical pranešė, kad išleista kūrėjams skirta sistemos versija, kuri leidžia mobiliuose įrenginiuose naudoti Ubuntu arba Android OS (taip vadinamas „Dual boot“ sprendimas). Tam reikės ne žemesnės nei Android 4.2 versijos; sprendimas veiks ir su Cynogenmod, AOSP.

ubuntu-android-dual-boot

LG privers buitinę techniką kalbėti su jų savininkais. Kompanija LG parodoje CES 2014 pristatys buitinę techniką, kuri turės integruotą tarnybą HomeChat ir aplikaciją LINE. Su tokia technika bus galima bendrauti balsu: siurbliui liepti siurbti, šaldytuvui parodyti savo LCD ekrane per LINE gautas nuotraukas ir t.t.

NASA robotams – avatarams valdyti naudoja Kinect. Neseniai pristatytas antros kartos Kinect for Windows sudomino NASA. Pastaroji kontrolerį šiuo metu naudoja robotizuotai rankai valdyti. Kartu projekte pasitelkti ir virtualios realybės akiniai Oculus Rift VR.

24 būdai, kaip pailginti iPhone baterijos darbo laiką. Tyrimai rodo, kad apie ketvirtadalį iPhone savininkų skundžiasi dėl trumpai veikiančios baterijos. Portalas ZDNet pateikia eilę patarimų, kurie leidžia pailginti jūsų iPhone akumuliatoriaus darbo laiką. Reikia tikėtis, kad savaitgalį bus tikrai kuo užsiimti.

2 komentarai (-ų)

 1. lince parašė:

  Ačiū Jums už skanius pusryčius 😉


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]