Rumunų išradėjas surinko tikrą automobilį iš LEGO kaladėlių


Turbūt daugeliui iš mūsų kažkada yra tekę rankose laikyti LEGO konstruktoriaus kaladėles. Ir turbūt ne vienas bandė surinkti kokią nors mašinėlę. Vis tik pasirodo, kad su LEGO galima surinkti tikrų tikriausią automobilį, kuris dirba, pasitelkus suspaustą orą.

Būtent tokį automobilį sukūrė dvidešimtmetis rumunas Raul Oaida. Tiesa, jo transporto priemonės greitis nėra labai įspūdingas (vos 28 km/h), tačiau greičiau važiuoti neleidžia įrenginio konstrukcija. Savo projektą LEGO gerbėjas pradėjo dar 2012 m. balandžio mėnesį. Automobilio kūrimui iš keturiasdešimties verslininkų jis gavo keletą dešimčių tūkstančių JAV dolerių.

Savo automobilį išradėjas vadina „Super Awesome Micro Project“. Bendra projekto realizacijos trukmė – 20 mėnesių, pradedant koncepcijos sukūrimu ir baigiant galutiniu produktu. Automobilis sudarytas iš 500 000 LEGO kaladėlių. Ne iš jų padaryta tik ratai, stabdžiai ir tam tikri davikliai. Variklis sudarytas iš 256 purkštukų, jis varomas, pasitelkiant suspaustą orą.

Raul Oaida savo automobilį surinko Rumunijoje, tačiau vėliau bandymams jis buvo išgabentas į Melburną (Australija). Transportavimo metu mašina buvo šiek tiek pažeista, tačiau išradėjas gana greitai viską pataisė (matyt, teko apsilankyti vietos LEGO parduotuvėje).

Vienas komentaras

  1. D parašė:

    Straipsnio autoriui reiketu pasidometi ka reiskia isradejes 🙂 Rumuna pavadinciau konstruktoriumi, bet tikrai ne isradeju…


Kitos kategorijos naujienos