SSD ateitis 2014 metais – PCI Express ir TLC atmintis


asus-pcie-ssd-raidr

DRAMeXchange, kompanijos TrendForce tyrimų padalinys, išskyrė du pagrindinius SSD kaupiklių plėtros vektorius 2014 m. Visų pirma, produktyviausi SSD sprendimai pradės naudoti PCI Express 2.0 sąsają. Antra, biudžetinės ir vidutinės kainų kategorijos kaupikliai apsiginkluos TLC NAND atminties mikroschemomis.

Standartas SATA-III (6.0 Gbps), kaip nekeista, suteikia maksimalų teorinį 600 MB/s pralaidumą, tuo tarpu naudojant kelias PCI Express 2.0 linijas, galima pasiekti 1000 MB/s, o keturias linijas – jau 2000 MB/s.

NAND Flash kaupikliai su PCI Express sąsaja jau naudojami Apple nešiojamuose kompiuteriuose. Pastaroji kompanija šiuo metu kitiems gamintojams paprastai tampa užkrečiančiu pavyzdžiu. Be to, kaupiklių su PCI Express sąsaja naudojimą bando išpopuliarinti ir kompanija Intel.

Nežiūrint į baiminimąsi dėl trumpo tarnavimo laiko, SSD kaupikliai su TLC NAND atmintimi gali sėkmingai konkuruoti su hibridiniais kietais diskais arba įrenginiais, skirtais duomenų apsikeitimo paspartinimui. Ekspertai mano, TLC konkurencija su kitais formatais žymiai sustiprės, ypač nebrangių kainų segmente.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos