Vis daugiau išmaniųjų telefonų gaus pirštų atspaudų skenerius


2014 metais vis daugiau išmaniųjų telefonų atsiras biometriniai davikliai. Taip mano švedų kompanija Fingerprint Cards AB – vienas didžiausių biometrinių elektroninių komponentų ir žmogaus pirštų atspaudų skenerių identifikavimo priemonių gamintojų.

iPhone-5s-Touch-ID

Šių metų rugsėjo mėnesį Apple išleido iPhone 5S, kuris palaiko technologiją Touch ID. Ši leidžia nuskaityti išmaniojo telefono savininko pirštų atspaudus ir taip atblokuoti įrenginį. Visa tai galima naudoti ir apsiperkant el. parduotuvėse, tokiose kaip iTunes Store, App Store ir iBooks Store.  Touch ID buvo sukurtas kompanijos AuthenTec, kurią Apple savo laiku įsigijo už $356 mln.

Fingerprint Cards AB vadovas Johan Carlstrom išreiškė viltį, kad jo kompanijos gaminamus produktus ateityje pradės naudoti tokie mobilių įrenginių gamintojai, kaip, LG, Samsung ir Huawei.

„Aš manau, jog kitais metais mažiausiai septyni ar aštuoni gamintojai išleis išmaniųjų telefonų su integruotais pirštų atspaudų skaitytuvais“, – pranešė Johan Carlstrom naujienos agentūros Reuters žurnalistams.

Jo teigimu, Samsung ruošia vieną ar du išmaniuosius telefonus, kuriuos bus realizuotas biometrinis daviklis. Būtent P. Korėjos elektronikos gigantas, anot gandų, dar spalio mėnesį neva buvo įsigijęs kompaniją Fingerprint Cards, tačiau pastaroji gana greitai šį gandą paneigė.

Švedų kompanija šiuo metu bendradarbiauja su keliais garsiais gamintojais, tarp kurių galima rasti Fujitsu, Pantech ir Konka, kurie naudoja Fingerprint Cards produkciją. Neseniai švedų firma anonsavo naujus daviklius, kurie veikia su Android ir Windows Phone platformomis, tad galima tikėtis, kad biometrinių komponentų naudojimas tik plėsis, ypač atsižvelgiant į mobilių įrenginių norą stiprinti savo produkcijos apsaugos priemones.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos