Winamp vis dar gyvas?


winamp-lama-680

Maždaug prieš mėnesį buvo pranešta, jog vienas iš seniausių asmeniniams kompiuteriams skirtų grotuvų Winamp taps istorija: savininkas – kompanija AOL – teigė, jog projektas uždaromas, puslapis nebeveiks, o grotuvo nebus galima atsisiųsti nuo šių metų gruodžio 20 d.

Dabar jau gruodžio 23 d., ir kas pasikeitė? Ir puslapis, ir grotuvas vis dar prieinami visiems norintiems. Tai gali patvirtinti gandą, jog AOL, greičiausiai, derasi su kita kompanija dėl grotuvo pirkimo, o iki to laiko puslapis su atitinkama programine įranga vis dar dirbs, nepaisant vis dar matomo įspėjimo apie veiklos pabaigą.

Anot gandų, projektu susidomėjo korporacija Microsoft. Apie tolimesnį Winamp likimą kol kas nieko neaišku. Žurnalistai netgi susisiekė su vienu iš grotuvo kūrėjų Eddie Richman, ir šis per savo Twitter paskyrą atsakė taip:

„Šiuo metu aš negaliu tiksliai pasakyti, tačiau kažkas iš tikrųjų vyksta 😉 Apie visas tolimesnes naujienas aš pranešiu per Twitter“, – teigė Eddie Richman.

Net jei iš tikrųjų Microsoft išpirks iš AOL vis dar populiarų grotuvą, nėra jokių garantijų, jog mūsų laukia naujos Winamp versijos, o kartu nėra garantijų, kad programa bus palaikoma toliau, kaip tai vyko iki šiol.

2012 m. buvo galima matyti ne vieną sandorį tarp Microsoft ir AOL. Tuomet programinės įrangos gigantas įsigijo iš AOL maždaug 900 patentų, kurių vertė sudarė 1,1 mlrd. dolerių. Tarp jų buvo ir apie Netscape kalbantis patentas, nors pats prekinis ženklas liko AOL nuosavybe. Panaši istorija gali nutikti ir su Winamp.

Vienas komentaras

  1. Vidmantas parašė:

    Seniai jau perėjau prie „AIMP“ – daug patogesnis muzikos grotuvas :).


Kitos kategorijos naujienos