Xbox One ir Playstation 4 energijos suvartojimo testai


JAV Gamtinių resursų apsaugos taryba (NRDC) nusprendė gana atidžiai pažvelgti į naujos kartos žaidimų konsolių Xbox One ir PlayStation 4 energetinį apetitą.

Testai parodė, kad konsolių energijos suvartojimo lygis yra didesnis, nei „turėtų būti“, nežiūrint į visas gamintojų pastangas elektros suvartojimo sąnaudas mažinti.

Xbox-One-PS4-power-consumption

NRDC specialistų teigimu, ilgalaikėje perspektyvoje, pavyzdžiui, metinis elektros energijos suvartojimas Xbox One atveju sudarys apie 250 kWh. Atsižvelgiant į dabartines elektros kainas, Lietuvos gyventojui tai vidutiniškai kainuotų apie 125 litus.

Sony Playstation 4 atveju šis rodiklis sudarytų apie 184 kWh per metus, arba apie 92 litus, esant dabartinėms kainoms.

Aišku, esant norui, taip galima kalbėti beveik apie kiekvieną elektronikos įrenginį arba buitinę techniką, kuri dirba kiekvieną dieną (kartais ir kiaurą parą). Pagrindinė tyrimo išvada – naujos kartos konsolių energijos suvartojimas didesnis, nei ankstesnių modelių.

Xbox-One-PS4-power-consumption-02

Elektros energijos sunaudojimas, esant skirtingiems konsolių eksploatacijos scenarijams, pateiktas žemiau. Visuose režimuose, išskyrus „Connected Standby“ ir „Off“ (konsolė išjungta), Playstation 4 eikvoja energijos daugiau, nei Xbox One, nors to ir buvo galima tikėtis iš kiek galingesnės aparatinės įrangos.

Nereikėtų pamiršti, kad naujos kartos konsolės dar tik debiutavo, o būsimi programinės įrangos atnaujinimai energijos suvartojimo lygį gali sumažinti. NRDC specialistai mano, kad energetinį efektyvumą galima padidinti 25%.

9 komentarai (-ų)

 1. Wendigo parašė:

  whahaa ps4 3 x maziau ima stanb by off rezimu nei xbox… tai naktimis ar isvaziavus kur ir pamirsus isjunkti is elektros lizdo konsole.. ps4 laimi :))))

 2. dot1354 parašė:

  18w stand-by rezime.. Na nieko sau 😀
  tas pats kaip palikti taupiaja lempute ijungta.. (18W taup. = 90W kaitrine pagal efektyvuma)

  • Junga Romas parašė:

   Čia matuoja tikrais vatais, o ne „taupiaisiais“, taip kad 18W ir yra 18W (o ne 90W) ir ne tas pats, kad palikti taupiąją lemputę įjungtą. Vieną taupiąją tokią taupiąją prilygtų 5x XBOX.

   • dot1354 parašė:

    😀
    Taupioji 18W lemputė tiek ir suvartoja, nors ir šviečia kaip 90W kaitrinė.
    Linksmų švenčių. 🙂

 3. dito parašė:

  Na, bet ant stand by mode galima krautis joustika, vis maziau ims elektros, negu kraunant ijungus ps:)

 4. Leons parašė:

  Reikia platesnio paaiškinimo, pvz., kaip Xbox beveik visose užduotyse suvartodamas mažiau energijos per metus atseina brangiau nei PS4 😀

  • thermal parašė:

   šiaip konsolės ilgiau prastovi nieko nedarydamos (panašiai kaip televizoriai), tai matyt ir gaunasi, kad ps4 taupesnis. gal kas nors ir žaidžia pusę dienos ir taip kasdien daro, bet labai tuo abejoju.

 5. Sars parašė:

  Dito PS4 taopogi galima krauti pulteli neijungus konsoles. http://www.pocket-lint.com/news/125481-ps4-tips-and-tricks-here-s-what-your-new-console-can-do

  Zmones bent jau pasidomekit pries komentuodami.

 6. mindaugas parašė:

  super slim ps3,ir tai daugiau energijos suvartodavo 195 vatus,taigi ps4 patubulejo,visgi tai pirmas modelis ps4 fat,slimui pasirodzius dar taupesnis turetu but


Kitos kategorijos naujienos