Youtube vaizdo klipai jau prieinami ir Ultra HD (4K) formatu


youtube_4k_format

Vaizdo turinio portalas „YouTube“ suteikė galimybę lankytojams patogiau įkelti ir naudoti 4K („Ultra HD“) raiškos vaizdo medžiagą. Nors suderinamumas su 4K raiška „YouTube“ buvo įdiegtas dar 2010 metais, tačiau iki šiol norintys peržiūrėti tokios kokybės vaizdo įrašus turėdavo „Original“ opciją.

Dabar „YouTube“ pasiūlė patogesnį ir suprantamą 4K raiškos turinio žymėjimo būdą. „YouTube“ pristatyta „2160p 4K“ parinktis tinka žymėti 4096 x 2160 ir 3840 x 2160 taškų raiškos vaizdo klipams.

Tiesa, kol kas tokią aukštą raišką palaikantys kompiuterių monitoriai vis dar retenybė, tačiau tokią „YouTube“ vaizdo medžiagą galima peržiūrinėti pamažu populiarėjančiuose „Ultra HD“ raiškos televizoriuose.

Prognozuojama, kad kitais metais pasaulinės „Ultra HD“ ekranų tiekimo apimtys pasieks 15 – 20 mln. vienetų. Tokios raiškos televizorius jau gamina kompanijos LG, Toshiba, Sharp, Sony, Samsung, Panasonic. Kompiuterinių monitorių segmente jau pasižymėjo kompanijos Dell ir ASUS.

Šaltinis: Balsas.lt

6 komentarai (-ų)

 1. Petruha parašė:

  man tai ir 720p uztenka

  • Moribus parašė:

   Tokiem kaip tu ir winXP gerai.

   • ILolD parašė:

    Kokia prasmė užsistatyt tą 4k jeigu tu tokios raiškos moniko neturi ir jo kaina 6k litu ar daugiau.+ vistiek skirtumo didelio 30″ screene 4k nuo 1080p beveik nepajausi

 2. Žiurkėnas parašė:

  Man irgi! Sexy sexy! 😀

 3. . parašė:

  kad tokia pat kokykbe kaip 1080p, turbut reikia 4k monitoriaus arba super akiu :D. o ir nufilmuota kazkaip sudinai….ar kamera tokia…

  • Andrew parašė:

   Man asmeniškai su 2k IPS’u matosi skirtumas. Šitą video žiūrėdamas nesigilinau, bet kiti šio channel’io video yra tikrai nuostabios kokybės.


Kitos kategorijos naujienos