Youtube nenusileis žaidimų apžvalgininkams dėl Content ID sąlygų


Youtube-saloon

Dar praėjusią savaitę Youtube atnaujino savo sistemą Content ID. Pastaroji sukėlė nemažai problemų žaidimų apžvalgininkams, kurie gavo eilę skundų dėl autorinių teisių pažeidimų jų kuriamose žaidimo apžvalgose. Be to, įspėjimus gauna netgi tie, kurie jokių autorinių teisių savo vaizdo klipuose nepažeidė.

Youtube vadovybė nusprendė atsakyti ir užplūdusią iš žaidimų apžvalgininkų ir pačių žaidėjų kritiką dėl naujos sistemos keliamų problemų. Publikuotame pranešime nesistengiama atsiprašyti, neketinama ir keisti kompanijos taikomos politikos.

Kaip jau galėjote pastebėti, praėjusią savaitę įspėjimų, kuriuos gauna vaizdo klipų kūrėjai, skaičius padidėjo. Mes norėtume paaiškinti, kas vyksta, ir padėti keliais patarimais, kaip vėl gauti pinigų už savo nuostabius klipus.“

Content ID – tai Youtube sistema, kuri skenuoja vaizdo klipus ir ieško autorinių teisių pažeidimų. Tai suteikia autorinių teisių savininkams nuspręsti, ką jie nori su tokiais vaizdo klipais daryti. Nuo šiol sistema skenuoja daugiau kanalų, taip pat susijusias su media grupėmis (MCN, multi-channel network). To pasėkoje kai kurie kanalai, tame tarpe ir žaidimų, ėmė gauti įspėjimus dėl muzikinio ir/arba vaizdinio turinio.“

Turėkite omenyje, jog vienas vaizdo klipas gali pažeisti keletą autorinių teisių, taigi galima gauti iš karto kelis įspėjimus“, – teigiama pranešime. Youtube rekomenduoja vaizdo klipų kūrėjams atidžiau rinktis kitų kompanijų/vartotojų turinį, kadangi kiekviena kompanija turi savo autorinių teisių apsaugos sistemą.

Ypatingai daug dėmesio Youtube rekomenduoja skirti muzikai: daugumoje žaidimų yra galimybė išjungti garso takelį, tuo tarpu visi kiti garso efektai išlieka. Jei muzikinis fonas būtinas, rekomenduojama pasinaudoti Youtube turima muzikinių kompozicijų biblioteka.

Youtube politika, ieškant autorinių teisių pažeidimų, turi aiškias priežastis, kadangi kompanija nuolat sulaukia teisminių ieškinių iš autorinių teisių savininkų pusės. Tiesa, kai kurie ekspertai kalba, kad Youtube demonstruojamas fanatizmas šioje srityje gali atnešti daugiau žalos, nei naudos.

5 komentarai (-ų)

 1. Kapitonas Ignas parašė:

  Visiska nesamone cia sugalvojo

 2. As parašė:

  Ne sugalvojo o nera isko rinktis jie is teismu per tuos video kurejus neisbrenda.

  • assasiner223 parašė:

   imomu kodel tada patys zaidimu gamintojai siulo pagalba kurie gauna situos copyright straikus ?

 3. Mantas parašė:

  jei ne tos apzvalgos, tai galbut daugelis isvis net nepirktu zaidimu, kam pirkti kate maise? jau tuomet geriau parsisiusti piratini ir ismeginti…

 4. Pritariu parašė:

  pats 90% zaidimu pirma isbandau lauztu ir tik paskui imu jeigu patiko ir kitaip niekaip
  kiti 10 % sudaro tie kurie turi demo versijas taip kad pirkti tik del to kad puse pasaulio eina is proto pvz del gta stiliaus zaidimo tai …..
  man jis nepatinka pabandziau istryniau ir nebenoriu jo visiskai
  aisku butu uz 1lt paimciau 🙂 gal kada draugui kokiam ir uzsinores pazaisti pas mane


Kitos kategorijos naujienos