20 nm Apple procesorių gamybą TSMC pradės III ketvirtyje


tsmc-office-logo-680

Gandai apie Apple ketinimus dalį savo procesorių gamybos perduoti kompanijai TSMC sklando jau seniai, tačiau visa tai dar nėra oficialiai patvirtinta nė vienos iš suinteresuotų pusių. Eilinį kartą prie šios temos sugrįžo puslapis DigiTimes, kuris pareiškė, kad 20 nm Apple procesoriai TSMC gamyklose bus pradėti masiškai gaminti jau šių metų III ketvirtį.

Pagrindine šaltinio pateiktos publikacijos tema bus TSMC pritraukimas Apple užsakymų atlikimui. Pasirodo, pirštų atspaudus nuskaitantys biometriniai davikliai, kuriais bus aprūpinti naujos kartos Apple išmanieji telefonai, taip pat bus gaminami ir supakuojami TSMC gamyklose.

Dabar taivaniečių kontraktinis gamintojas vykdo Apple užsakymus, kurie numato atitinkamų pirštų atspaudų skenerių daviklių gamybą, naudojant 200 mm dydžio silicio plokšteles, tačiau mikroschemų pakavimu užsiima kitos kompanijos.

Kad galėtų susidoroti su būsimais Apple užsakymais, TSMC gali atiduoti dalį Qualcomm procesorių pakavimo užsakymų trečioms šalims. Taip daroma, nes naujiems iPhone skirtų biometrinių daviklių gamybos procesas reikalauja eilę operacijų atlikti vienoje gamykloje.

Tvirtinama, kad vienam iš būsimų Apple flagmanų skirti davikliai bus gaminami, naudojant 65 nm technologinį procesą, o serijinė gamyba prasidės 2014 m. II ketvirtyje.

Lygiagrečiai puslapis DigiTimes pranešė, kad biometrinių daviklių mada privertė kompaniją MediaTek ieškoti kontraktinių gamintojų, kurie galėtų patenkinti šios produkcijos poreikį reikiamais kiekiais. MediaTek siekia vieno daviklio kainą išlaikyti $10 ribose, nes tai leistų patraukti į savo pusę Kinijos išmaniųjų telefonų gamintojus. Esami sprendimai vis dar per brangūs, tad pigesnių daviklių gamintojų paieškos tęsiamos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos