2018 m. iš mobilių aplikacijų bus beveik neįmanoma uždirbti


mobile-apps-iphone-680

Paskutiniu metu programinės įrangos kūrėjams vis sunkiau uždirbti iš mobilių aplikacijų. Jei tikėti kompanijos Gartner analitikų pateikta prognoze, artimiausioje ateityje situacija dar labiau pablogės.

Per 2014 – 2018 m. laikotarpį tik apie 10 tūkst. aplikacijų savo kūrėjams taps finansiškai sėkmingos. „Didžiulis kiekis mobilių aplikacijų gali sudaryti įspūdį, kad jos leidžia praturtėti daugeliui savo kūrėjų“, – rašo kompanijos Gartner viceprezidentas ir analitikas Ken Dulaney. „Tačiau mūsų analitika rodo, jog dauguma tokių programų pelno neatneša.

Antra vertus, tokia tendencija, greičiausiai, neįtakos didžiųjų prekinių ženklų. Tačiau smulkiems kūrėjams bus labai sunku padaryti taip, kad jų produktai būtų pastebėti: juk vartotojai vis dažniau naudojasi rekomendacijomis, o informaciją nemaža dalimi gauna iš reklamos.

Kompanija Gartner prognozuoja, kad iki 2017 m. 94,5% aplikacijų bus nemokamos arba sąlyginai nemokamos. Tokiu būdu, daugiausia pajamų bus tikimasi gauti iš vidinių pirkimų ir/arba reklamos. Analitikai taip pat mano, jog išaugs naršyklėms skirtų aplikacijų skaičius, sukurtų HTML5 pagrindu.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos