CES 2014: 3D spausdintuvai Chefjet puikiai tiks smaližiams


chefjet-3d-printer-ces2014-680

Parodoje CES 2014 buvo pristatyti keli 3D spausdintuvai, kurie gali spausdinti maistą. Jie kuria valgius tokios formos, kurios praktiškai nelabai įmanoma išgauti standartiniais metodais, praneša BBC.

„Jauniausias“ modelis – Chefjet – gali spausdinti monochrominius saldumynus, tuo tarpu „vyriausias“ – Chefjet Pro – gali sukurti ir įvairiaspalvius objektus. Žinoma, jie kainuoja ne taip jau ir mažai: pirmasis – apie $5000, tuo tarpu antrasis – du kartus daugiau. Šiuos 3D spausdintuvus gamina amerikiečių kompanija 3D Systems.

Spausdintuvus galima užpildyti šokoladu, taip pat cukrumi su vanilės, mėtos, obuolių, vyšnių ir arbūzų aromatu. Chefjet Pro gali iš saldumynų atspausdinti „fotografinės kokybės“ paveiksliukus ir atvaizdus. Vėliau gautą konditerinį gaminį galima panaudoti, puošiant tortus ir pyragaičius.

chefjet-candys-680

Gamintojo teigimu, objektai, sukurti su šiais spausdintuvais, gali turėti netgi judančių dalių. Naujųjų sprendimų savininkams kompanija 3D Systems turi sukūrusi netgi „Skaitmeninę kulinaro knygą“.

Be modelių, kurie sugeba spausdinti maistą, amerikiečių kompanija gamina ir tokius sprendimus, kurie sugeba kurti objektus iš keramikos (jų kaina prasideda nuo $10 000), taip pat įrenginius, kurie gali spausdinti, pasitelkdami įvairiaspalvį plastiką ($5 000).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos