AMD anonsavo Opteron procesorius su ARM architektūra


amd-arm-opteron-seattle

Vietoj naujų x86 architektūros Opteron procesorių kompanija AMD vakar anonsavo savo pirmuosius sprendimus su ARM architektūra – procesorius Opteron Seattle, kurių debiutas buvo numatytas 2014 m. antroje pusėje.

Išankstinis serveriams skirtų Opteron Seattle pristatymas turi keletą svarių priežasčių. Kompanijai AMD kaip oras reikalinga programinė infrastruktūrą, kuri skirta 64 bitų ARM branduoliams, o jos dabar beveik nėra.

Reikalingos operacinės sistemos, instrumentai ir aplikacijos. Tokiu būdų, dabartinis anonsas labiau skirtas programinės įrangos kūrėjams. Jiems skirtuose AMD sprendimuose yra visi programiniai instrumentai, kartu su motinine plokšte ir pačiu procesoriumi Opteron Seattle.

Kompanija AMD papildomai pabrėžia, jog jos ARM procesoriai gali atitikti atvirą standartą „Open Compute Project“ ir dirbti su sisteminėmis plokštėmis, priklausančiomis „bendrai lizdų architektūrai“. Šį standartą, beje, ypač aktyviai bando išpopuliarinti kompanija Facebook. Standartas numato, kad vienoje plokštėje gali veikti x86 ir ARM architektūros procesoriai.

Opteron Seattle procesoriai turi 64 bitų ARM Cortex-A57 branduolius, jie priklausys Opteron A1100 serijai. Jų gamybai bus naudojamas 28 nm technologinis procesas, bus įdiegti 4 arba 8 skaičiavimų branduoliai, iki 4 MB L2 spartinančios atminties ir iki 8 MB L3 atminties. Dviejų kanalų operatyvios atminties kontroleris galės dirbti tiek su DDR3, tiek ir su DDR4 standarto atmintimi. Bus galima įdiegti iki keturių SO-DIMM, UDIMM arba RDIMM modulių.

AMD Opteron A1100 procesoriuose integruotas PCIe kontroleris palaiko iki aštuonių PCIe 3.0 linijų. Taip pat palaikomi 8 lizdai SATA-III (6.0 Gbps), du lizdai Gigabit Ethernet, palaikoma ARM TrustZone ir kitos saugumą bei duomenų suspaudimą užtikrinančios technologijos.

Kompanijos AMD vadovai įsitikinę, kad nauja platforma taps idealiu pasirinkimu WEB serveriuose, taip pat duomenų centruose, kurie teikia „debesų“ paslaugas ir operuoja dideliais duomenų masyvais. Apie 64 bitų ARM sistemų palaikymą jau yra paskelbusios Canonical, Red Hat, SUSE ir kiti organizacijos Linux Foundation dalyviai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos