Kokias perspektyvas AMD mato asmeninių kompiuterių rinkoje?


amd-apu13-680

Intel jau spėjo pasidžiaugti, kad IV ketvirtyje jos procesorių Core i7 ir Core i5 pardavimai pasiekė rekordinį lygį, taigi kompanijos vadovybė teigė jau matanti asmeninių kompiuterių rinkos atsigavimo požymių. O kaip šioje srityje sekasi AMD?

Visų pirma, AMD profilinio padalinio pajamos sumažėjo 9%, tačiau gamintojas dėl viso to kaltina sumažėjusius nešiojamų kompiuterių procesorių ir mikroschemų rinkinių pardavimus. Antra vertus, vidutinė procesorių pardavimo kaina išaugo – už tai reikia dėkoti pasirodžiusiems brangiems APU modeliams.

Kompanija tvirtina, kad praėjęs ketvirtis buvo trečias iš eilės, kai fiksuojamas rekordinis pajamų lygis iš stacionarių procesorių pardavimų. Ypač populiarūs buvo hibridiniai procesoriai A10 ir A8, taip pat FX serijos modeliai. AMD taip pat patenkinta ir pirmaisiais APU Kaveri pardavimų rezultatais.

Apskritai, AMD augimo strategija stacionariame segmente akcentuos tas nišas, kuriose kompanijos produkcijos buvo nedaug. Pavyzdžiui, daugiau dėmesio bus skirta verslo sektoriui. AMD tikina, kad antrame pusmetyje jos partneriai žymiai praplės verslo klasės kompiuterių asortimentų su jos produkcija. Čia bus pasiūlyti nauji procesoriai, kurie pasižymės prailgintu palaikymo laikotarpiu.

Nešiojamų kompiuterių srityje AMD mato ribotas galimybes dėl planšečių ekspansijos, tačiau dalį rinkos ketina atsikovoti iš Intel Bay Trail platformos. Kai kurios PC rinkos sritys jau demonstruoja stabilizacijos požymius, tačiau AMD nesiima spręsti, ar tai yra ilgalaikis procesas.

Galiausiai grafinių sprendimų segmentas kompaniją AMD taip pat džiugina, netgi neatsižvelgiant į naujos kartos žaidimų konsolėms skirtus produktus. Per praėjusius metus profesionalių grafinių adapterių segmente AMD pavyko gauti rekordinį kiekį pajamų. Kompanija įsitikinusi, kad sugebės ir šiemet didinti savo dalį diskretinės grafikos rinkoje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos