AMD Kaveri spartai didelę įtaką daro operatyvioji atmintis


Apie hibridinių procesorių AMD Kaveri integruoto operatyvios atminties kontrolerio galimybes paskutiniu metu kalbama labai daug. Štai vokiečių puslapis ComputerBase.de tam skyrė ištisą apžvalgą.

Eilė bandymų su skirtingais operatyvios atminties moduliais leido išsiaiškinti, kad Kaveri procesoriai demonstruoja skirtingą spartos lygį su tais pačiai RAM moduliais, tačiau įdiegtais, naudojant skirtingas konfigūracijas. Kalbama apie „rangų“ kiekį.

Nemažai vartotojų mano, kad „rangų“ kiekis sutampa su DIMM modulių pusėmis, kurios užpildytos atminties mikroschemomis. Vis tik tai nėra visiškai teisingas manymas. Pavyzdžiui, kompanija Kingston vaizdžiai paaiškino, kad iš abiejų pusių mikroschemomis užpildytas modulis gali būti vieno „rango“ arba netgi keturių.

dimm-memory-ranks

Didžiausias klausimas – kaip adresų erdvė paskirstoma tarp rangų, ir geriausias būdas į tai atsakyti – pasinaudoti specialiomis diagnostikos programomis. Procesoriai AMD Kaveri, kaip parodė bandymai, leidžia pasiekti maksimalią atminties posistemės spartą, kai į kiekvieną iš dviejų kanalų įstatytas dviejų „rangų“ modulis. Arba sistemoje įdiegti keturi vieno „rango“ atminties moduliai. Mažiausia sparta tuomet, kai turime dvi vieno „rango“ atminties plokšteles.

kaveri-memory-ranking-speed

AMD Kaveri kontroleris taip pat demonstruoja, kad DDR3-2400 MHz režimo palaikymas įdiegtas ne veltui – šiuo atveju sparta padidėja apie 15,2%, lyginant su DDR3-1866 MHz.

Vienas komentaras

  1. Paulius parašė:

    AMD atveju atmintis visada buvo svarbu. FaceIT, į tai galite atsižvelgti rinkdami ketvirtinius kompiuterius 😉


Kitos kategorijos naujienos