AMD pasiruošusi išplėsti ARM architektūros naudojimo sferą


Module Shift Manager Guido Gebert presen

Per praėjusią ketvirčio ataskaitos konferenciją AMD atstovai palietė svarbią kompanijai temą: ARM architektūros blokų naudojimą jos firminiuose procesoriuose. Kompanijos vadovybė priminė, kad 2014 m. AMD į rinką išleis pirmuosius procesorius su ARM architektūra. Šie sprendimai bus skirti serverių rinkai.

Šiuo atveju kalbama apie procesorius, žinomus kodiniu pavadinimu „Seattle“. Jų tiekimas turėtų prasidėti 2014 m. I ketvirtyje. Didelio tankio serveriai taps viena iš penkių pagrindinių AMD „greito augimo“ krypčių. Vidutinė laikotarpio perspektyvoje šis segmentas kompanijai yra labai svarbus.

Susidomėjimą procesoriais „Seattle“ demonstruoja ne tik tradicinių serverių gamintojai, tačiau ir „debesų“ paslaugų tiekėjai, jei tikėti kompanijos AMD vadovų patikinimais. Kaip teigė AMD galva Rory Read, kompanija ieško galimybių, kaip ARM architektūrą būtų galima panaudoti ir už serverių segmento ribų.

Jei planai bus įvykdyti, gali įvykti taip, kad AMD taps kontraktiniu užsakomųjų ARM procesorių gamintoju. Dabar, kaip žinia, kompanija yra sukūrusi SoC mikroschemą kompanijoms Sony ir Microsoft, kurios naudojamos naujos kartos konsolėse Playstation 4 ir Xbox One. Taip pat intensyviai dairomasi ir į integruojamų sistemų rinką.

Naujos verslo kryptys galėtų smarkiai padidinti AMD turimas rinkos dalis įvairiose srityse, o tai leistų uždirbti daugiau pelno, tokiu būdu, naujos lėšos leistų geriau konkuruoti grafinių adapterių bei centrinių procesorių segmentuose, kuriuose turi tokius galingus priešus, kaip NVIDIA ir Intel.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos