AMD siūlo „nemokamą“ nVidia G-Sync alternatyvą


nvidia-g-sync

Norintiems sklandaus žaidimo proceso vartotojams kompanija NVIDIA pasiūlė technologiją G-Sync, kuri numato specialios plokštės su kontroleriu ir atmintimi diegimą į monitorių. Ji leidžia pakankamai galingoms vaizdo plokštėms (su Kepler architektūra ir naujesnėms) valdyti ekranų skleistinę. Taip galima išvengti kadrų „iškritimo“ ir artefaktų pasirodymo, kadangi vaizdo ekrane pasikeitimas vyksta tuo pačiu metu, kai grafinis procesorius paruošia reikiamą kadrą. Ne anksčiau ir ne vėliau.

Visa tai naudinga, tačiau kainuoja, kadangi G-Sync technologija monitorius pabrangina apie $120 ar net daugiau. Viskas galėtų būti visai kitaip, mano kompanija AMD. Standarto VESA specifikacijose yra užuominos apie dinaminį kadrų atnaujinimą (dynamic refresh). Jei monitorių gamintojai netingėtų, technologija, panaši į NVIDIA G-Sync, atitektų visiems vartotojams ir visa tai būtų nemokama.

Dinamiškai besikeičiančios skleistinės funkcija iš pradžių buvo pasiūlyta, siekiant sumažinti energijos suvartojimo lygį. Kokia prasmė gainioti kadrus, jei vaizdas atnaujinamas, pavyzdžiui, 18 kadrų per sekundę, arba 24, 30, 48 ir taip toliau? Tokie ekranai jau gaminami, tačiau gamintojų ratas yra labai mažas.

Vaizdo plokščių gamintojai gali ir turėtų pasinaudoti VESA standartu, mano AMD. Juo labiau, kad visai tai nieko nekainuos. Ir kai tik labiau išplis ekranai su dinaminės skleistinės palaikymu, vaizdo plokštėse nieko keisti nereikės. Užteks atnaujinti BIOS ir pakeisti atitinkamas opcijas tvarkyklių valdymo programoje.

g-sync-nvidia-ces2014-680

Kodėl šiuo keliu nežengė kompanija NVIDIA? Kompanijos AMD inžinierių teigimu, konkurento grafiniai adapteriai tiesiog negali palaikyti dinaminio kadrų atnaujinimo dažnio, todėl joms reikalingas „ramentas“ sisteminės plokštės monitoriuje pavidalu.

Kompanija AMD parodoje CES 2014 jau spėjo pademonstruoti savo G-Sync analogą, pasitelkusi nešiojamus kompiuterius su „trečios kartos“ grafika. Buvo parodytas technologinis vaizdo klipas be stabdymų, trūkstančių kadrų ir artefaktų. Tuo pačiu kompanija AMD praktiškai patvirtina galimybę, jog „nemokamas G-Sync“ yra įmanomas.

Kitas dalykas, kad šiuo metu ekranų su dinamine skleistine dieną ir su žiburiu nerasi. Galbūt ateityje situacija ir keisis, tačiau kompanija AMD šiuo metu nieko negali pasiūlyti gamintojams, tuo tarpu NVIDIA siūlo jiems neblogai užsidirbti su G-Sync.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos