Analitikai: operacinė sistema Windows 9 turi tapti nemokama


Windows-8-1-Start-screen

Tikimasi, kad Windows 9 turėtų debiutuoti 2015 m. pavasarį, tuo tarpu preliminarus anonsas įvyks šių metų balandį konferencijoje BUILD 2014. Bene daugiausia paslapčių išlieka, kalbant apie Windows 9 kainodarą. Kompanijos Stifel Nicolaus analitikas Brad Reback mano, kad Microsoft vieninteliu pasirinkimu yra nemokama licencija, ypač po nuviliančio Windows 8 pasirodymo.

Nemokamai platinama Windows 9 galėtų tapti stipriausiu faktoriumi, dėl kurio atgimtų asmeninių kompiuterių rinka: operacinė sistema padidintų gamintojų susidomėjimą, kuriems šiandien naudingiau išleisti Android planšetes, sumažinti kompiuterių kainą bei padidinti Windows rinkos dalį, tame tarpe ir planšetinių kompiuterių segmente.

Brad Reback teigia, kad Microsoft išlieka vieninteliu tiekėju, kuris tiesiogiai gauna pajamas iš operacinės sistemos pardavimų. Jis mano, jog šis sena išlaidų monetizacijos praktika gali nepasiteisinti artimiausioje ateityje, tad Microsoft tektų ieškoti kitų uždarbio iš Windows vartotojų būdų. Teigiama, kad šios problemos sprendimas taps viena svarbiausių naujojo Microsoft generalinio direktoriaus užduočių.

„Mes manome, kad anksčiau ar vėliau Microsoft bus priversta sekti Apple ir Google pėdomis ir operacinę sistemą platinti nemokamai, ypač vartotojų rinkoje, o pagrindiniu pajamų šaltiniu padaryti aplikacijų parduotuvę, paieškos tarnybą Bing, Skype, Office 365 ir t.t. Vis tik mes tikimės, kad firmos ir toliau apmokės palaikymo paslaugas, sudarydamos įvairius verslo susitarimus“, – teigia Stifel Nicolaus analitikas.

Jei Microsoft priims teisingą sprendimą, analitiko manymu, nemokama Windows 9 padės iš principo pakeisti jėgų pusiausvyrą rinkoje ir žymiai įsistiprintų kompanijos iš Redmondo pozicijas. Tiesa, korporacijai reikėtų pasverti visus tokio žingsnio pliusus ir minusus, kadangi atgalinio kelio jau nebebus.

23 komentarai (-ų)

 1. x parašė:

  Mano nuomone MS uždirbtų daug daugiau jei kaina būtų normali. Pvz. $10 o ne $100.

  • aleksas parašė:

   Tai jiems neapsimoka taip

   • assasiner223 parašė:

    apsimoka ir dar kaip palyginus su ju win8 pardavimais, o kaip ir minejo gales uzsidirbt is visokiu skaipu, ofisu ir reklamos

 2. Sars parašė:

  Lietuvoje 100 Lt. būtų tikrai protinga operacinės kaina. Tikrai daug daugiau žmonių galėtų sau leisti naudotis Windows. Beto, pastaruoju metu ypač spurtavo Linux sistema, kadangi ją aktyviai remia kompanija Valve su savo servisu Steam. Ko ilgai ir nuobodžiai laukė didelė dalis geimerių. Nepaslaptis, kad Linux;o daug kas nenaudodavo, nes paprasčiausiai nebūdavo gerų žaidumų. Dabar situacija keičiasi.

  • Leons parašė:

   Pats esu Unix\Linux sys adminas ir patikėk, tas SteamOS aktualus tik geimeriams. Paprastiems vartotojams pasikeitęs start mygtukas yra katastrofa, o ką bekalbėt apie visai kitą operacinę. Trumpai tariant utopija. Linux ateitį turi tik per paprastus sprendimus kaip MacOS ar net Androidą, kurie pakankamai dumb proof 🙂

 3. Hmh parašė:

  Na jo MIcrosoft su tais savo windows tikrai per dideles kainas uzsideda.. berots Windows 7 kainavo 200 ar 300 euru ir tai dar ten durnai su Windwos Home paskiau Profesional ir t.t. kam tokiu nesamoniu reikia? galetu buti vieni Windwos su viskuo, kam reikes naudos ten kaskokias funkcijas kam ne nenaudos.. aisku kai tokios kainos tai jau tik piratine versija gali naudoti, butu kaip su Mac iseidavo nauji OS ten kaina kokie 20 euru tai kazkaip negaila tada, naujieji isvis nemokamai dabar.
  Taip, kad Windows 9 daugiau kaip 100lt tikrai neturetu kainuoti.

 4. and parašė:

  pritariu – ne daugiau 100lt daug kas pirktų, geriau licenzijuotą nei piratinę su neaiškiom modifikacijom

 5. trololo parašė:

  Lietuvoje nors kainuotu ir 0.01Lt niekas nepirktų, nebent tas pirkimas būtų kai perki visą PC.

  • gerulis parašė:

   deja ne, ne viena programa perku, antivirusine, bet zinoma uz padoria kaina

  • nePritariu parašė:

   Na jei jūs trololo neperkate tai nereiškia kad niekas neperka

   aš pvz pats pirkau už 100 lt kai akcija buvo win8 ir labai patenkintas ir su kuo tada kalbėjau visi nusipirko taip kad ….
   ir legali os kur kas daugiau privalumu turi net ir veikimas skiriasi pats mačiau skirtumus

   • Pritariu parašė:

    Del piratines ir legalios versijos veikimo tai tikrai pritariu. Skirtumas kaip du vandens lasai.

    • Moribus parašė:

     Durniai jūs abu…

    • Zero parašė:

     būtent kaip du vienodi vandens lašai .

    • Saulius parašė:

     Tarp legalios ir paratines versijos, nera apsoliuciai jokio skirtumo. Skirtumas tik tas, kad po pusmecio reikes is naujo aktyvuoti piratine versija.

     • assasiner223 parašė:

      nereiks jei gera turi, va jau 3+ metus naudoju w7 ta pacia kopija is torrentu ir nieko

     • Pievka parašė:

      Na, visa gyvenima naudojau piratines, veike padoriai, regis bedu nebuvo ir buvau laimingas, isigyjau VISTA ir supratau, kad jusu tiesa, visi vienodi, tik legali truputi LYGESNE 🙂 jei neneudojote legaliu, prasyciau nesakyti, jog vienodai veikia, atsiradus win 7 panaudojau piratine ir vel nusipirkau legalia versija, skirtumas didziulis 😉

 6. Beveik pritariu parašė:

  Butu labai gerai,arba bent jau kaina nevirsytu 100lt. Arba tie kurie pereina is win7 susimoka tam tikra suma (tarkim 100lt) o kurie is win8 tiem nemokamai.

 7. stalker parašė:

  vel chebra komentuoja piratine su nepiratine 🙂
  cia panasiai kaip lietuvos politikai (grauziniene, vesaite) apie ekonomika diskutuoja…

  O MS kainu niekada nenumes jei nematys kad to nereikia daryti. kazin ar kuris nors is jusu noretu atsisakyti pinigu ten kur juos galima butu pasiimti.
  kol padoriu alternatyvu nebus – visi uz ms licencijas mokes tiek, kiek jie paprasys. kaip kad siais metais sugalvojo, kad RDP licencijos turi pabrangti 20%, Datacenter – 40% 🙂

  • Leons parašė:

   Pritariu, kažkaip visi įsivaziduoja, kad verslas pagrindinis siekis yra kitiems įtikti, o ne pelną uždirbti 🙂 Dėl RDP ir Datacenter – yra pilnavertės nemokamos Linuxinės alternatyvos, kurias gali su visais MS produktais suintegruoti (pats tokias sudieginėju), aišku ten neužtenka click, click, next, next metodų 😀

 8. Tomas parašė:

  100lt atrodo tikrai viliojanti kaina, kai tik iškepti w8 tiek kainavo tai norėjau nusipirkt, tik kortelės nepriėmė.

  suprantama m$ atiduot windows už dyką nesuvokiama beprotybė, todėl galėtų pvz padaryt tokį dalyką, kaip vartotojui leisti užsidirbti licenciją peržiūrinėjant reklamas ar panašiai.

 9. 2 -> Tomas parašė:

  Gal kitur uzsidirbk perziuredamas reklama ar skalbdamas triusikus ir nusipirk tas legalias langines …
  Pamastymai neeiliniai 😀
  Kol bus pakankamai mokanciu uz MS shuda, tol nieks tu kainu niekur nemazins ir nenaikins, na gal kartais kokia akcija padarys – pirk shuda uz 100 litu 😉 Vienintele problema, kad didziji dauguma notu pareina su ikistu MS meslu ir tam nera alternatyvu, kai turi sumoket uz tai kuo nesinaudosi 🙁

  • Tomas parašė:

   kaip tai nėra alternatyvų? pilna tų pačių laptopų be OS, kurie dar ir pigesni. neeiliniai pamąstymai mat.. 😀

   suprantu, kad lengviau yra vogt, parazituot ir dergtis kur tik įmanoma, nors tai kiekvieno asmeninis reikalas, bet man tai yra nepriimtina. pats daugiau naudoju linuxus, tačiau yra programų, kurių kokybiško ir produktyvaus analogo linuxai neturi, todėl tenka sėdėt ir su win. pastarieji man tokie pat geri, kaip ir linuxai.

   • siaip parašė:

    kad yra notu be OS nesigincysiu, bet kad rast tuos pat modelius su M$ ir be, va kur yra problema (apie eilini shyrpotreba nekalbu). Pats M$ nenaudoju jau n metu ir man del jo galvos neskauda, skauda tik tada, kai turi moket uz tai kas tau visai nereikalinga. Kai skaitai, kas parasyta, dar ir minti pagauk 😉


Kitos kategorijos naujienos