Ar kada nors valėte savo išmaniojo telefono ekraną?


touchscreen-680

Mūsų gyvenimai tapo „ekranizuoti“ – darbinį kompiuterį ir televizorių pastaraisiais metais papildė mobilieji įrenginiai. Išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai lydi mus visur, net ten, kur „karaliai pėsti vaikšto“.

Apklausų duomenimis 75 proc. visų telefonų vartotojų JAV ir Didžiojoje Britanijoje naudojosi telefonu būdami tualete. O2 ir „Sony Mobile“ tyrimo duomenimis, 59 proc. apklaustųjų reguliariai susirašinėjo tekstinėmis žinutėmis būdami tualete, 45 proc. siuntė elektroninį paštą, o 31 proc. prisipažino iš „karališkojo kambariuko“ atsakinėję į telefono skambučius.

Nieko nuostabaus, kad Arizonos (JAV) universiteto mokslininkų atlikto tyrimo duomenimis, 6,5 kvadratinių centimetrų plotelyje ant telefono susikaupia daugiau nei 25 000 bakterijų.

Antroje vietoje po telefono pagal užterštumą ant darbo stalo, pasak tyrėjų, yra kompiuterio klaviatūra. 27 proc. visų tirtų klaviatūrų yra pavojingai užterštos bakterijomis. Beveik ant visų jų buvo rasta stafilokokų šeimos bakterijų, 80 procentų kompiuterių klaviatūrų turėjo difteroidus, 72 procentai – mikrokokus.

Šaltinis: Alfa.lt

4 komentarai (-ų)

 1. ginas parašė:

  Straipsnis kaip ir aiškus’ bet galejot parašyti kaip ta ekraną ir nuvalyti, kokias priemones naudoti, su feriunjuk nevalysi..

  • thermal parašė:

   vaikai, mano patarimas skamba kaip ir seneliai sakė: plaukite rankas prieš valgį. viskas 🙂 visur tų bakterijų pilna, svarbu, kad į vidų nepatektų per daug.

   kažkas nori prastumti savo prekę, tai ir gasdina žmones bakterijomis. jų buvo ir bus. galvojat, jų nėra, pvz., ant kelių ar batų, kuriuos liečiam kasdieną? taip kad laikomės higienos elementarios ir viskas bus OK 😉

 2. Zero parašė:

  pasižiūrėkit mitų griovėjų seriją apie bakterijas ( jų kur kas daugiau ant klaviatūros nei šikinyke ) .

 3. guru parašė:

  niekas neišvalys bakterijų 100 proc., o jos dauginasi žaibiškai, taip kad sutinku su Thermal – reikia plauti rankytes.

  to Zero: jei prie kompo dirba n-žmonių, taip, tada taip – ta klaviatūra bus pilna bakterijų (gal dar kas nors ja lietė po to, kai krapštė vieną vietą 🙂 ). iš viso, reikia savo pelę ir klavą turėti, nebus jokių problemų.


Kitos kategorijos naujienos