Ar leisti naudoti Google Glass, vairuojant automobilį?


Mercedes-Benz-Google-Glass-Pebble-CES-2014

Jau šiemet kompanija Google turėtų pradėti prekiauti savo firminiais akiniais Glass, kuriuos galės įsigyti bet kuris norintis. Kuo arčiau šio įvykio data, tuo daugiau klausimų kyla dėl Google Glass naudojimo tam tikrose vietose ir esant tam tikroms aplinkybėms. Ypač daug diskusijų kelia klausimas, ar leisti žmonėms automobilio vairavimo metu nešioti tokius akinius.

Kaip ir telefonų atveju, nemažai ekspertų mano, kad tokie mobilūs įrenginiai, kaip Google Glass, nukreips vairuotojo dėmesį, neleis jiems susikoncentruoti ties vairavimu, tuo tarpu statistika rodo, kad išsiblaškymas lemia maždaug penktadalį įvykstančių avarijų. Jų metu nukenčia ne tik vairuotojai, bet ir kiti eismo dalyviai.

Nemažai specialistų mano, kad Google Glass ir į juos panašius įrenginius galima vadinti laisvų rankų įrangos analogais. Tiesa, priešininkai primena, kad, kaip ir telefono atveju, dėmesys nukreipiamas ne į kelią, o į mažą akinių stiklo plotelį. Būtent dėl šios priežasties šalys draudžia naudotis telefonais vairuojant.

Cecilia-Abadie-Google-Glass-680

JAV jau būta atvejų, kai vairuotojai su Google Glass buvo nubausti už kelių eismo taisyklių pažeidimą, kuris numato, kad vairuotojo regėjimo lauko „neturi riboti jokie monitoriai“. Aišku, kyla keblumų įrodant, kad Google akiniai tuo metu veikė, tačiau jau septynios JAV valstijos svarsto galimybę draudimą įteisinti įstatymiškai. Analogišką draudimą svarsto ir D. Britanijos valdžios institucijos.

Google Glass naudojimas viešose vietose taip pat kelia daug ginčų. Kai kurie restoranai jau iš anksto yra pareiškę, kad vartotojai su tokiais akiniais yra nepageidaujami. JAV jau buvo atvejų, kai iš kino teatrų išvesdinti vartotojai, kurie buvo apkaltinti slapta filmavus, t.y. „piratavimu“. Klausimą kelia ir tokių įrenginių naudojimas švietimo ir gydymo įstaigose.

Bet kokiu atveju, visi sutinka, kad iki visiems prieinamos Google Glass versijos pasirodymo ginčų bus dar labai daug. Akivaizdu, kad apie tai teks diskutuoti ir Lietuvoje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos