Backblaze publikavo kietų diskų patikimumo statistiką


SAMSUNG TECHWIN DIGIMAX-340

Rezervinio duomenų kopijavimo srityje dirbanti kompanija Backblaze publikavo statistiką, kuri atspindi skirtingų gamintojų kietų diskų patikimumo lygį. Iš daugiau nei 27 000 kompanijoje veikiančių kietų diskų Backblaze ekspertai analizei pasirinko penkiolika modelių, kurių gamintojai – Western Digital, Seagate ir Hitachi.

Kaip rodo pardavimų statistika, absoliuti dauguma vartotojų kietą diską renkasi pagal kainą. Geriausiu atveju žiūrima į vieno gigabaito kainą. Pagal šį rodiklį paskutinius ketverius metus lyderiauja kompanijos Seagate ir Hitachi, tačiau pagal patikimumo rodiklį abu gamintojai yra skirtingose pusėse, ir tai akivaizdžiai parodo žemiau esanti diagrama.

Hitachi kietų diskų atveju gedimų rodiklis sudaro ne daugiau kaip 2%, tuo tarpu Seagate probleminių HDD yra žymiai daugiau: pavyzdžiui, 1,5 TB modelių atveju gedimų lygis viršija 13%.

Žvelgiant į trijų metų laikotarpį, Seagate reikalai klostosi dar prasčiau – gedimų lygis viršija 25%, Hitachi – apie 3%, Western Digital – apie 5,2%.

hdd-gedimu-procentas-by-blackblaze-2013

Geriausiais kietais diskais pripažinti modeliai Hitachi GST Deskstar 5K3000 ir Hitachi Deskstar 7K3000 3 TB, kurių gedimų rodiklis neviršijo 0,9%, kai naudojimo laikotarpis sudarė atitinkamai 1,7 ir 2,1 metų.

Blogiausiu pripažintas kietas Seagate Barracuda Barracuda Green (ST1500DL003) 1,5 TB, kurio gedimų lygis sudaro 25%, tuo tarpu vidutinis tarnavimo laikas sudarė 0,8 metų. Naujas šios serijos modelis su 3 TB talpa pasirodė kiek geriau – per metus gedimų lygis sudaro apie 9,8%.

Modelius Seagate Barracuda LP 2 TB ir WD Green 3 TB ekspertai iš Backblaze palaikė tokiais pat nepatikimais, todėl net neįtraukė į bendrą statistiką. Taip pat vietos neatsirado ir Samsung bei Toshiba duomenų kaupikliams, kurių kompanija turėjo nepakankamai, kad būtų galima kalbėti apie patikimus duomenis.

Belieka tik pažymėti, jog namuose naudojamų kompiuterių (taigi ir kietų diskų) apkrovimų lygis paprastai būna žymiai mažesnis, todėl ir gedimų atvejų bus mažiau, o ilgaamžiškumo rodiklis didesnis, nei Backblaze atveju (darbas visą parą RAID masyvuose). Antra vertus, pateikta statistika – neblogas orientyras, renkantis naują kompiuterį arba perkant naują kietą diską.

3 komentarai (-ų)

  1. slawas parašė:

    Faceit specialistu patartas pasiemiau wd red, nors jo kaina ir didoka, bet zinokit nesiskundziu, net dziaugiuosi, man patinka jo sparta ir tylumas., aciu faceit.lt 🙂

  2. saulius parašė:

    Na as visad surinkineti kompiuterius stengiuosiu su WD kompanijos HDD. Siap pagal sita testa WD visiskai per viduriuka… Na gal arciau hitachi nei seagate.


Kitos kategorijos naujienos