Blogiausių slaptažodžių reitinge pasikeitė lyderis


password-hack-680

Didžioji vartotojų dalis yra linkusi naudoti paprastus slaptažodžius. Kartais net tokius paprastus, jog belieka tik nustebti, apie ką galvoja tie žmonės. Kompanija SplashData kasmet sudaro ataskaitą apie nulaužtų vartotojų paskyrų slaptažodžius, o iš jų – savotišką „geriausiųjų“ reitingą. Taigi pažiūrėkime, kaip reikalai klostėsi 2013 m.

Ilgą laiką žodis „password“ (slaptažodis) buvo užėmęs pirmą vietą, tačiau galų gale nuo lyderio pjedestalo nustumtas. Praėjusiais metais nulaužtų paskyrų vartotojai dažniausiai naudoja skaitmenų rinkinį 123456 (sutikite, lengva prisiminti ir lygiai taip pat lengva atspėti). Iš kitų šedevrų, kurie verti paminėjimo – tai „qwerty“, „abc123“ ir „iloveyou“ („aštavemyliu“).

worst-passwords

Blogiausi 2013 m. slaptažodžiai

Sąraše taip pat daug žodžių ir raidžių rinkinių, susijusių su kompanijos Adobe produktais, kadangi 2013 m. buvo nulaužta būtent šios firmos vartotojų duomenų bazė.

Kompanijos SplashData vykdomasis direktorius Morgan Slain teigia, jog slaptažodžiai „adobe123“ ir „photoshop“ yra geras priminimas apie tai, jog neverta susieti slaptažodžių su kompanijų produktais ar jų pavadinimu, kuriant paskyras vienoje ar kitoje tarnyboje.

3 komentarai (-ų)

  1. Raimis parašė:

    sunshine užima net dvi vienas? Klaida turbūt įsivėlė.

  2. Antanas parašė:

    Tai matai, o vienas toks blogas, kad iskart dvejose topo vietose 😀 😀 😀

  3. Tomas parašė:

    tai cia skirtingi, nes viens per dvi i virsu, o kits per 5 i apacia … matyt italiano sriftas nesimato sarase 😀


Kitos kategorijos naujienos