Eric Schmidt: duomenų šifravimas leis nugalėti cenzūrą ir NSA


eric-schmidt-google-scene-680

Kompanijos Google direktorių valdybos pirmininkas Eric Schmidt mano, kad šifravimas padės rasti atsakymą į daugybę Interneto problemų. Dar praėjusių metų lapkričio mėnesį jis pareiškė, jog „visko šifravimas“ leis „nugalėti valstybinę cenzūrą per artimiausius 10 metų.“ Pasauliniame ekonomikos forume Davose jis taip pat kalbėjo šia tema.

Eric Schmidt teigimu, Google stengiasi taip sustiprinti informacijos šifravimą, kad valstybės „negalėtų jo nulaužti“ ir taip gauti prieigą prie privačių duomenų. Google valdybos pirmininkas supranta, kad tokia tokios iniciatyvos visiškai kertasi su, pavyzdžiui, Kinijos siekiais, kuri atsakinga „už 80-85% pasaulyje įvykstančių pramoninio šnipinėjimo atvejų“.

Jis taip pat pažymėjo, kad Kinijai anksčiau ar vėliau teks susilpninti Interneto cenzūrą, kadangi vien socialinių tinklų vartotojų skaičius auga itin dideliais tempais.

Google valdybos pirmininkas mano, kad debatai, kurie kilo po NSA šnipinėjimo programų paviešinimo, pasaulinei bendruomenei yra naudingi, o kartu iškritikavo JAV valdžios institucijas, pažymėdamas, kad jei kas nors ir gali sekti, tai dar nereiškia, kad „būtina sekti“.

Žurnalistai taip pat paklausė, ką jis galvoja apie Microsoft iniciatyvą vartotojams suteikti galimybę duomenis saugoti už JAV ribų esančiuose serveriuose. Eric Schmidt atsakė, kad nelabai supranta, kam to reikia.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos