Paaiškėjo, kad vaizdo plokštė GeForce 820M – tai ne Maxwell


nvidia-geforce-roadmap-huang-680

Dar visai neseniai teminiai puslapiai sukėlė tikrą audrą po to, kai publikavo naujienas apie vaizdo plokštę GeForce 820M. Pastaroji neva gavo grafinį procesorių GM117 su Maxwell mikroarchitektūra, kuri turėtų pakeisti dabartinius Kepler atstovus. Sužinoti visą tiesą nusprendė puslapis Heise.de, paprašęs viską pakomentuoti kompanijos nVidia atstovus.

Pats gamintojas paaiškino, jog mobilaus grafinio adapterio GeForce 820M pagrindą sudaro grafinis procesorius GF117, kuris priklauso Fermi kartos atstovams! Kitais žodžiais tariant, čia visiškai nekvepia netgi Kepler modeliais, jau nekalbant apie Maxwell.

Nors puslapyje apie vaizdo plokštę minimas DirectX 11.2, tačiau pasirodė, kad faktiškai palaikomas tik DirectX 11. Panašūs „dosnūs“ pervardinimai yra labai dažni nebrangių vaizdo plokščių segmente, ypač jei atsižvelgtume į OEM segmentą. Tokiais pavadinimų keitimais piktnaudžiauja ir nVidia, ir AMD.

Puslapio Fudzilla žurnalistai bandė pratęsti Maxwell temą ir vėl prakalbo apie šios šeimos naujienas. Jų teigimu, vienas iš Maxwell „pirmagimių“ su sąlyginiu pavadinimu GF107 bus gaminamas, naudojant seną gerą 28 nm technologinį procesą. Naujos kartos nVidia grafiniai sprendimai apsiginkluos 20 nm technologija viso savo gyvavimo ciklo metu, tačiau kada tiksliai tai įvyks, šiuo metu neaišku.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos