„Išmaniosios“ akių linzės: Google stengsis išvengti Microsoft klaidų


Google-Smart-Contact-Lens-680

Naujos Google projektas, kuris numato diabetikams skirtų „išmaniųjų“ kontaktinių linzių sukūrimą, nėra pirmasis šioje srityje. Analogišką projektą dar 2011 m. anonsavo laboratorija Microsoft Research. Tiesa, dabar daugelis iš tų, kurie tuomet dirbo su Microsoft Research, dabar bendradarbiauja su Google.

Vašingtono universiteto (JAV) profesorius Babak Parviz buvo vienas iš pirmųjų, kurie „išmaniųjų“ kontaktinių linzių srityje pradėjo dirbti kartu su Microsoft Research. Dabar jis dirba laboratorijoje Google X, kurioje tobulina akinius Google Glass, taip pat kuruoja kontaktinių linzių projektą.

Reikia pažymėti, kad Microsoft laboratorija didelės sėkmės šioje srityje nesulaukė, taigi Google teks atidžiai išstudijuoti padarytas klaidas. Tiesa, net ir šiandien Google nėra vienintelė šioje srityje.

Štai kompanija Sensimed Triggerfish siūlo linzes, kurie atlieka akies pokyčių monitoringą ir kuria, pavyzdžiui, glaukomos gydymo strategiją, atsižvelgiant į konkrečias kiekvieno žmogaus ligos gydymo aplinkybes. Malmės universiteto (Švedija) mokslininkai taip pat yra sukūrę linzių, kurios turi savo nuosavą kuro elementą, o tam reikalui išnaudoja ašaras.

Bet kokiu atveju, atskirų universitetų galimybės yra daug mažesnės, nei pasaulinio technologijų giganto Google, o esant tinkamai pasirinktai strategijai, perspektyvus projektas gali tapti sėkmingu. Antra vertus, net ir nepasisekus, Google dėl to per daug nesikrims – galėjome matyti daugybę perspektyvių Google projektų, kurie po kurio laiko būdavo negailestingai nutraukiami.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos