Google plečia savo kodeko VP9 populiarumą


google-vp9-4k-680

Kompanija Google pareiškė, jog ketina išsiųsti į parodą CES 2014 savo atstovų iš Youtube padalinio delegaciją. Pastaroji surengs prezentaciją kartu su kompanijomis LG, Sony ir Panasonic apie 4K kokybės vaizdinę medžiagą, suspaustą naudojant kodeką VP9. Tai jau bus antras Google bandymas, siekiant išpopuliarinti kodeką kaip alternatyvą mokamiems sprendimams.

Jei 2013 m. kodekas VP9 buvo diegimas į tokius programinius produktus, kaip Chrome, Firefox ir daugelį grotuvų, sukurtų FFmpeg pagrindu, tai klausimas apie kodeko realizavimą aparatiniame lygmenyje dar buvo atviras.

Google neseniai spėjo pranešti, kad ji susitarė su daugybe kompanijų, kurios gamina SoC mikroschemas, televizorius, TV priedėlius, o taip pat keletu online tarnybų tiekėjais. Tarp naujų Google partnerių, kurie nusprendė palaikyti VP9, yra tokie rinkos gigantai, kaip Intel, Qualcomm, NVIDIA, ARM, Sony, MediaTek, Broadcom, LG, Marvell, Panasonic, Philips, RealTek, Samsung, Sharp, Sigma ir Toshiba.

VP9-Video-1

Google pažymėjo, jog visos SoC mikroschemos, kurios bus anonsuotos artimiausiu metu, palaikys kodeko VP9 aparatinį dekodavimą. Kai kurie netgi galės užkoduoti, tad visai greitai išmaniųjų telefonų, planšečių ir naujos kartos kompiuterių savininkai galės mėgautis VP9 užkoduota ultra aukštos raiškos medžiaga. Pirmieji tokie Android įrenginiai pasirodys 2014 m. pirmoje pusėje, tiesa, su televizoriais teks palaukti.

Paieškos giganto teigimu, namų multimedia sistemų projektavimas ir keitimas yra daug ilgesnis, nei išmaniųjų telefonų, todėl VP9 aparatinį palaikymą TV arba profesionalios kameros turėtų gauti tik 2015 m., priklausomai nuo konkrečių gamintojų.

Google mano, kad 4K formatą, skirtingai nei 3D technologija, vartotojai priims kur kas greičiau, kadangi stereoskopinis paveiksliukas patinka ne visiems, o ryškus vaizdas – absoliučiai daugumai. 4K dirba su didžiuliais duomenų masyvais, ir reikia tinkamų kodeksų, kurie sumažintų duomenų srautą be kokybės praradimo, o seni VP8 su H.264 šiam tikslui visai netinka.

webp-vs-jpeg

Interneto milžinas atskirai pažymėjo, jog visus klausimus dėl licencinių išmokų į MPEG LA, todėl „geležies“ gamintojams VP9 licencijavimas bus visiškai nemokamas. Tokiu būdu, Google ketina pasinaudoti Android patirtimi, tik šį kartą jau su WebM Project.

Beje, VP9 aparatinis palaikymas dar nereiškia, jog šis kodekas bus sėkmingas. Google dar teks įtikinti vaizdinio turinio kūrėjus (TV ir kino kompanijas), kad šios filmuotų būtent su Interneto giganto kodeku. Ir čia Youtube nieko konkretaus nepraneša, rekomenduodama palaukti prezentacijos parodoje CES 2014.

Visai tikėtina, kad Sony, kuri valdo kelias stambias kino kompanijas, įskaitant Columbia Pictures ir dalinai Metro-Goldwyn-Mayer, papasakos, ar ji naudos Google kodeką savo filmuose.

Žemiau – VP9 pranašumų demonstracija konferencijoje Google I/O 2013:

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos