Mokslininkai: iki 2017 m. Facebook praras 80% savo vartotojų


facebook-scene-680

„Per artimiausiu trejus metus „Facebook“ vartotojų sparčiai mažės, socialinis tinklas per 2015–2017 m. praras 80 proc. savo vartotojų“, – tokia yra Prinstono ( JAV) universiteto mokslininkų prognozė, atlikta remiantis ligų prognozavimo modeliais.

Vadovaujantis šiuo modeliu tie, kurie, nesinaudoja „Facebook“, prilyginami sveikiems pacientams, o tie, kurie naudojasi – ligoniams. Mokslininkai tikina, kad interneto socialinių tinklo gyvenimo ciklas panašus į ligų gyvavimo ciklus ir, remiantis ligų gyvavimo modeliais, galima numatyti ir paaiškinti socialinių tinklų gyvavimo modelius.

Pasak Prinstono universiteto mokslininkų, „Facebook“ turėtų palikti 80 proc. – maždaug milijardas vartotojų (pernai spalį „Facebook“ turėjo 1,19 mlrd. vartotojų).

Mokslininkai ligas prilygina „Facebook“, nes sako, kad socialiniai tinklai veikia kaip virusai – prie „Facebook“ žmonės prisijungia tuomet, kai prisijungia jų draugai ir palieka tada, kai iš ten pasitraukia draugai.

Mokslininkai sako, kad pirmiausia šį modelį pritaikė „Myspace“ socialiniam tinklui, pagal kurį modelis sutapo su šio tinklo atsiradimu ir išnykimu. Padarius išvadą, kad „Myspace“ modelis teisingas, tas pats buvo pritaikyta „Facebook“, kurio vartotojų skaičius pradėjo mažėti 2013 metais.

Remiantis šiuo modeliu, penktadalį vartotojų „Facebook“ praras dar šiemet.

Šaltinis: 15min.lt

12 komentarai (-ų)

 1. Tadas parašė:

  😀 Smagu, kai nuolatos atsiranda kas nors bandantis nužudyti facebook’ą 😀
  Aš facebook’ą išbandžiau apie 2006 metais.., bet ten nepasilikau… 🙂
  Ar čia yra kas galvoja palikti facebook’ą? Kada? 🙂

  • 53666 parašė:

   As tanesusipratima palikau rudeni. Is mano draugu juo naudojaso tik keli.

 2. mordaknigeiNE parašė:

  Jau dveji metai kaip suvokiau, jog facebukas tik tuscias laiko svaistymas ir is jo daugiau zalos nei naudos. Nebesinaudoju ir tuom dziaugiuos ;D.

 3. ne parašė:

  Siaip facebook gerai kai nori susisiekti su draugais ir panasiai,bet jei turi facebook neturesi privatumo nebent viska jame uzslepsi kad niekas nieko nematytu,o tai daro galbut 1% visu vartotoju 😀

  • Tiesa parašė:

   Slepk neslėpęs, vistiek kam reikia viską mato ir kaupia apie tave duomenis. Facebukas viso labo tik vienas projektas paleistas i pasauli su vienu konkrečiu tikslu – be didelių pastangų susirinkti neikainuojamus duomenis ir dar karta patikrinti ant kiek žmonės yra buki ir nemastantys avinai… O kaip ir kiekvienas projektas – turi savo galiojimo terminą. Kai tikslai pasiekti, projektas uždaromas:)

   • :) parašė:

    Arba reik išsivaduot nuo paranojos. Tie neįkainojami duomenys yra įkainoti gan konkrečiai (buvo kažkada statistika, kiek fb uždirba nuo tam tikrų vartotojų). Galų gale vienintelis privalomas dalykas fb yra email, o ko į fb neįdėsi, to ir nesužinos apie tave. (+ jei žiūrint realistiškai: „o ne, Obama sužinojo, kad man patiko filmukas su katėm“ :)))

    • Tadas parašė:

     Yra geras rusiškas posakis: „jei nesi paranojikas, nereiškia, kad iki tavęs nedasikas“ 😀
     Facebook’o atveju vertingiausia informacija yra ryšiai – kas ką pažįsta. Jei turi 2000 „draugų“, pagal tavo veiklos statistiką galima nustatyti ką pažįsti iš tikrųjų, ko ne ir pan. Tokiu būdu esant reikalui, pasiekti žmogų labai lengva. Galima sudaryti grandinę, nuo kurios gali pasiekti/paveikti bet ką.
     O žinoma tokie rašinėjimai: „nusipirkau kilogramą bulvių ir pusę buvo supuvusių“ niekam neįdomu… 😀
     P.s. standartinis facebook’ininkų posakis: „facebook gerai kai nori susisiekti su draugais“ 😀 O nebandėt jiems skambint? 😀

 4. gee parašė:

  ha as nebesinaudoju jau nuo 2012

 5. Andrius parašė:

  Niekada nesinaudojau ir nesinaudoju(nebent konkursams), netgi nesuprantu kas ten gero ! Jei reikia bendrauti, žymiai patogesnė ir universalesnė ir Skype programa arba Google+

 6. Rimas parašė:

  Sutinku su Andriumi. Aš pats nesinaudoju ir tikrai nesinaudosiu nes tai kvaila

 7. Mintaras parašė:

  Žiuriu cia daugumai paranoja :-D. Visi skundzetes, kad fb ateme privatuma. Bet paziurekim is kitos puses facebook i interneta atnese asmeniskumo nes pries tai viskas buvo labai anonimiska ir visi visur budavo tik su nick ir negalejai zinoti kas tai. As ziuriu is kitos puses ir manau kad facebook interneta padare asmeniskesni is tai gerai 😀

 8. lkkk parašė:

  niekas nepaliks to facebooko, jei ji ir pailks, reiskias tures rasti kita soc tinkla, i kuri visi subegs ir bus tas pats kas Facebook 😀 tik kitu pavadinimu


Kitos kategorijos naujienos