Intel baigė darbus prie 64 bitų Android versijos


CES2012-Intel-Smartphones

Kompanija Intel pareiškė, kad jos inžinieriai baigė paskutinius darbus prie Android 4.4 KitKat atnaujinimų, skirtų darbui su x86 architektūra suderinama Intel Bay Trail platforma. Atnaujinimai svarbūs tuo, jie atneša operacinės sistemos Android branduolio suderinamumą su 64 bitų režimu.

Lenktynės 64 bitų mobilių sistemų srityje prasidėjo po iPhone 5S debiuto. Šis Apple telefonas gavo su ARMv8 suderinamą procesorių Apple A7, kurio vienas iš ypatumų yra 64 bitų instrukcijų palaikymas. Šis įvykis daugeliui mobilios rinkos žaidėjų tapo tikru siurprizu (tame tarpe ir Google, atsakingai už Android).

Tarp mobilių procesorių gamintojų nemažą šoką patyrė Qualcomm, tačiau kiek vėliau ji atsitokėjo ir pristatė savo 64 bitų SoC mikroschemą Snapdragon 410. Po Qualcomm atsipeikėjo ir Intel, kurios platforma Atom (Bay Trail) nuo pat pradžių turėjo palaikyti 64 bitų instrukcijas, bet dėl architektūrinių niuansų šio režimo diegimą teko atidėti: vietoj rugsėjo darbai baigti sausio mėnesį.

Parodoje CES 2014 kompanija Intel oficialiai patvirtino, jog 64 bitų Bay Trail versija jau visai greitai bus pradėta naudoti ne tik Windows, bet ir Android planšetinių kompiuterių gamintojų.

Pirmuoju atveju Microsoft taip pat dirba prie NT branduolio suderinamumo su Silvermont architektūra patobulinimu, nežiūrint į tai, kad Windows jau seniausiai palaiko 64 bitų režimą. Su Android viskas kiek sudėtingiau. Pats Linux branduolys taip pat seniai veikia šiuo režimu, tačiau modifikacija, naudojama Android Open Source Project, reikalauja specialių optimizacijų.

Intel pranešė, kad dabar ši užduotis sėkmingai išspręsta, ir Silvermont mikroarchitektūra pilnai palaikoma Google mobilios operacinės sistemos, o gamintojai jau gali imtis naujų produktų kūrimo. Tiesa, visa tai tiesa būtent planšetinių kompiuterių atžvilgiu – apie išmaniuosius telefonus ir su jais susijusia Merrifield platforma nieko konkretaus pasakyta nebuvo.

Beje, kompanija Google ir toliau tyli, kalbant apie 64 bitų palaikymą virtualioje mašinoje Dalvik, kuri šiuo metu yra pagrindinė visų Android aplikacijų darbinė terpė.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos