Intel dar kartą atsisveikina Bloomfield kartos procesoriais


intel-extreme-680

Produktyvių stacionarių procesorių segmente konkurencija vis mažėja, kadangi AMD susilaiko nuo galingų FX serijos modelių išleidimo (ir taip elgsis mažiausiai iki 2015 m.), ir žada grįžti tik tuomet, kai bus palankios aplinkybės.

Šių metų III ketvirtyje bus išleisti Haswell-E procesoriai, tuo tarpu paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis Intel pranešė savo partneriams apie 45 nm Bloomfield procesorių su LGA 1366 lizdu tiekimo nutraukimą. Pastarieji rinkoje išbuvo nuo pat 2010 m.

Ir jei anksčiau buvo atsisveikinta su modeliu Core i7-920, tai dabar į pensiją palydėti Core i7-930 (2.8 GHz), Core i7-950 (3.06 GHz) ir Core i7-960 (3.2 GHz). Kompanija Intel apie tai priminė labai įdomiu būdu: buvo išsiųstas pranešimas, kad visų šių procesorių jau nebegalima užsakyti. Vietoj įprastų datų nurodyta, kad partneriai turėtų rinktis kitus procesorius.

Faktiškai Bloomfield kartos procesorių gamybos nutraukimas pradėtas dar 2012 m. kovo mėnesio pabaigoje. Kas privertė Intel po 21 mėnesio priminti apie Bloomfield procesorių tiekimo nutraukimą, belieka tik spėlioti. Galbūt tai noras atkreipti vartotojų dėmesį į Ivy Bridge-E kartos procesorius.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos