Intel: dėvimi kompiuteriai turi naudoti atviras platformas


intel-quark-wearables-680

Parodoje CES 2014 kompanija Intel ypatingai daug dėmesio skyrė dėvimiems kompiuteriams ir savo sprendimams, kurių skirti tokios mobilios produkcijos kūrimui. Pavėlavusi į išmaniųjų telefonų „traukinį“, procesorių gigantas dabar bando būti pirmas „išmaniųjų įrenginių“ kategorijoje: akiniai, apyrankės, laikrodžiai, ausinės ir t.t.

Žurnalistams ir puslapio Engadget parodoje CES 2014 pavyko pabendrauti su Maiku Belu (Mike Bell), kuris vadovauja Intel padaliniui, atsakingam už „naujų įrenginių“ kūrimą – dėvimi kompiuteriai ir jų komponentai kaip tik priskirtini šiai kategorijai.

Mike Bell mano, jog dėvimi kompiuteriai turi milžinišką rinkos potencialą, tačiau tuo pavidalu, kokiu jie siūlomi dabar, jie yra labai tolimi nuo tobulumo viršūnės. Idealiu atveju dėvimi įrenginiai turėtų apsieiti be įkrovimo šaltinių, pasižymėti paprasta vartotojo sąsaja ir keisti informacija su kitais įrenginiais, naudojant universalų formatą.

Kurdami dėvimus kompiuterius, inžinieriai turėtų galvoti apie visą įrenginio gyvavimo ciklą, o ne stengtis vien tik įtikti, nustebinti ir sudominti publiką tuo, jog yra išleistas visiškai naujas produktas.

Žmogaus ir dėvimo kompiuterio sąveikos metodai turėtų būti natūralesni. Galų gale, pastarųjų įrenginių kūrimas turėtų būti vykdomas, naudojant atviras platformas. Tai leidžia pritraukti maksimalų kiekį kūrėjų ir išradėjų. Šie daugiausia ir lems pastarosios produktų kategorijos progresą.

Pati Intel žada šioje sferoje pristatyti dar daugiau įdomių produktų, kurie taps siurprizui ne tik paprastiems vartotojams, bet ir rinkos ekspertams.

2 komentarai (-ų)

  1. Egidijus parašė:

    Kompiuterių niekas nedėvi, o naudoja. Dėvi kojines, batus. Kas ir būtų jeigu ant pečių dėvėtų liaudis stacionarius kompus, manau tikrai susidėvėtų ne tik PC, bet ir žmogus 🙂

  2. Raimis parašė:

    Nesupranti apie ką straipsnis tai ir nekomentuok kaip tipinis lietuvis.


Kitos kategorijos naujienos