Intel Jarvis – asmeninis balso asistentas, prieš kurį Siri bus gėda


jarvis-intel-krzanich-680

Jau ne pirmus metus asmeniniuose kompiuteriuose esančios balso atpažinimo sistemos negali pasigirti dideliu tikslumo lygiu. Mobilių įrenginių populiarumas paskatinti šios sferos plėtrą, kai šio reikalo ėmėsi tokios kompanijos, kaip Apple ir Google.

Tiesa, jei pavyzdžiu imtume asmeninį balso asistentą Siri, kurį plėtoja kompanija Apple, jo minusu yra negalėjimas veikti be Interneto ryšio, kadangi duomenų apdorojimas vykdomas „debesyse“.

Kitą metodą nusprendė išbandyti kompanija Intel. Kartu su nepriklausomais balso atpažinimo sistemų kūrėjais procesorių gigantas bando kurti sistemą, kuriai nereikalingi „debesys“, o darbui pasitelkiami mobilaus įrenginio procesoriaus resursai.

Kartu su tokiais įrenginiais dirba bevielių ausinių, žinomų kodiniu pavadinimu Jarvis (vardas pasiskolintas iš trilogijos „Geležinis žmogus“), prototipas, pirmą kartą pademonstruotas parodoje CES 2014.

Be savo įprastos funkcijos atkurti garsą Jarvis gali priimti ir balso komandas, kurias apdorojimui perduoda į mobilų įrenginį. Kadangi viskas vyksta lokaliai, Intel pagrindiniu savo produkto privalumu laiko spartesnį rezultato gavimo procesą.

Kompanijos Intel atstovo Michael Bell, kuruojančio dėvimos elektronikos sprendimus, teigimu, procesorių gigantas ketina technologiją Jarvis licencijuoti išmaniųjų telefonų gamintojams.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos