Išmaniųjų telefonų pardavimai 2013 m. perkopė 1 mlrd. ribą


woman-shopping-smartphone-680

Praėjusių metų ataskaitas pateikia ne tik gamintojai, bet ir nepriklausomos analitikų kompanijos. Štai IDC specialistai pagaliau gali lengviau atsikvėpti – pasitvirtino jų prognozė, jog 2013 m. bus parduota 1 mlrd. išmaniųjų telefonų (tiksliau, šis rodiklis sudarė 1,004 mlrd. vienetų).

Išmaniųjų telefonų pardavimai, lyginant su 2012 m., padidėjo 38,4%. Šio tipo įrenginiai sudarė 55,1% visų mobilių telefonų pardavimų. Sudėjus išmaniuosius ir paprastus mobilius telefonus į vieną eilutę, turėtume 1,822 mlrd. įrenginių – vos 4,8% daugiau, nei prieš metus.

Akivaizdu, kad išmanieji telefonai sparčiai išstumia iš rinkos paprastus modelius, o kartu nuolat pinga. Ši tendencija ypač stipri besivystančių šalių rinkose, kuriose vis labiau populiarėja mažiau nei $150 kainuojantys įrenginiai (kaip žinia, už tiek Kinijoje galima įsigyti išmaniųjų telefonų su 8 branduolių procesoriais).

Kompanija Samsung daugiau nei dvigubai lenkia Apple, užimdama 31,3% išmaniųjų telefonų rinkos. Per metus Samsung pardavimai padidėjo net 42,9%, tačiau šiame segmente korėjiečiai jaučiasi ne visai komfortiškai, kalbant apie ateities perspektyvas, todėl daugiau dėmesio ketina skirti planšetiniams kompiuteriams.

Apple ir toliau netenka pozicijų – dabar užima 15,3% rinkos. iPhone pardavimai per metus augo tik 12,9%. Tai žemiausias rodiklis tarp lyderių penketuko. Trečioje vietoje atsidūrė kinų kompanija Huawei su 4,9% rinkos (per metus jos išmaniųjų telefonų pardavimai augo 67,5%).

Lenovo pavyko padavimus padidinti 91,7%, o rinkos dalį – nuo 3,3% iki 4,5%. LG išsilaikė penktoje vietoje su 4,8% (pardavimų augimas per metus sudarė 81,1%. Likusius 39,3% rinkos daugiausia užima kinų gamintojai, tarp kurių atsidūrė ir savo mobilių įrenginių padalinį pardavusi suomių kompanija Nokia.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos