Kinija sukūrė savo valstybinę mobilią operacinę sistemą


china-cos-mobile-os-680

Kinija ir anksčiau bandė sukurti mobilią operacinę sistemą, skirtą naudojimui valstybinėse struktūrose, tačiau rezultatus vargu, ar būtų galima vadinti sėkmingais. Šį kartą naują sistemą kūrė kinų firma Shanghai Liantong, pasitelkdama specialistus iš Kinijos mokslų akademijai priklausančio Programinio aprūpinimo instituto.

Bendradarbiavimo metu buvo sukurta COS – „China Operating System“ (Kinijos operacinė sistema). Nors jokių oficialių pranešimų dar nebuvo padaryta, tačiau informuoti šaltiniai teigia, kad prie projekto prisidėjo puikiai pažįstama taivaniečių kompanija HTC.

Be to, kad buvo naudota atviro kodo programinė įranga, pastaroji operacinė sistema, sukurta Linux pagrindu, buvo sukurta „visiškai nepriklausomai“. Taip Kinija siekia užbaigti užsienio kompanijų sukurtos programinės įrangos vienvaldystę šioje šalyje.

COS siūlo specialiai Kinijos piliečiams pritaikytą simbolių įvestį, „debesų“ tarnybas ir monetizaciją. Programinio aprūpinimo instituto vadovas, demonstruodamas naują operacinę sistemą, apkaltino Apple ir jos kuriamą iOS uždaromu, Android kliuvo dėl jos fragmentacijos, tuo tarpu Android ir Windows naudojimo tandemą – nepakankamu saugumo lygiu.

Antra vertus, nežiūrint „į nepriklausomų specialistų darbą“, rezultatas yra labai panašus į Android (bent jau savo vartotojo sąsaja), tuo tarpu daugelis sistemos funkcijų beveik identiškos.

Bene didžiausią naudą iš šio projekto turėtų gauti kompanija HTC, mano ekspertai. Taivaniečių gamintojas dabar yra nepavydėtinoje finansinėje padėtyje, taigi gana nemažas valstybinis kontraktas jai turėtų padėti bent šiek tiek atsigauti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos