MediaTek vadovas: mes deramai konkuruojame su Qualcomm ir Intel


mediatek-soc-chip

Parodoje CES 2014 puslapio VR-Zone žurnalistams pavyko pabendrauti su kompanijos MediaTek marketingo vadovu Johan Lodenius. Kompanija per paskutinius 3-4 metus pavirto į stambų SoC mikroschemų gamintoją, taigi buvo įdomu sužinoti, ką kompanija galvoja apie savo produktus ir konkurentus, tame tarpe – apie Qualcomm ir Intel.

Pirmas klausimas buvo susijęs su MediaTek nuomone apie x86 suderinamą Intel mobilią platformą, skirtą išmaniesiems telefonams. Detalaus atsakymo, deja, nebuvo, tačiau MediaTek atstovas paaiškino, jog Intel ir Qualcomm, nežiūrint į visus jų „supersprendimus“, visos rinkos nepatrauks.

Kinų kompanija gali konkuruoti tie su vienu, tiek su kitu garsiu varžovu. Dar daugiau, ką tik sukurtas ir serijinei gamybai paruoštas 8 branduolių procesorius su ARM Cortex-A5 branduoliais yra pakankamai spartus, kad aktualūs Qualcomm procesoriai pralaimėtų tiek pagal bendrą skaičiavimų galią, tiek ir kainą.

Antrasis klausimas turi pažadinti užslėptas MediaTek baimes, ieškant šio gamintojo silpnų vietų, kovojant dėl geriausio mobilaus procesoriaus. Šiuo atveju kompanijos atstovas pažymėjo, jog viską lemia ne tik procesorius. Šiuolaikinėje SoC mikroschemoje yra galybė dalykų, įskaitant grafiką, maitinimo kontrolerius ir kita, įskaitant vieno ar kito komponento programinį palaikymą. Konkuruojama gebėjimu sukurti sklandžiai veikiančią sistemą, ir šioje srityje MediaTek susitvarko.

Trečias klausimas buvo susijęs su koncepcija ARM big.LITTLE. Kompanija MediaTek deramai įvertino šios technologijos galimybes, kuri atvėrė kelią 8 branduolių procesoriams, lanksčiai prisitaikantiems prie esamo apkrovimo lygio.

Šiandien rinkoje yra tik vienas 8 branduolių procesorius (MediaTek) su ARM architektūra, kuris gali veikti vieno, dviejų, trijų (ir taip toliau) branduolių režimu iki pat aštuonių branduolių. Taip smarkiai sumažina energijos sąnaudas, o kartu leidžia į skutus sudraskyti konkurentus.

Į patikslinantį klausimą buvo duotas atsakymas, jog paleidus dešimtį ar daugiau spartos matavimo testų, konkuruojančios platformos tiesiog perkais, tuo tarpu 8 branduolių MediaTek procesorių su ARM Corex-A7 branduoliais paprasčiausiai padarys savo užduotį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos