Naujas algoritmas atpažįsta objektus be žmogaus įsikišimo


object_recognition-680

Dabar kompiuteriai gali identifikuoti objektus be jokios žmonių pagalbos ir be specialių žinių. JAV Brigamo Jango universiteto inžinieriai parašė algoritmą „Eco features“, kuris automatiškai atskiria veidus, išskirdamas juos iš negyvų objektų, ir t.t.

Algoritmo naudojimo nereikalingi ypatingi nustatymai, jame jau yra duomenys apie tai, kaip atskirti vieną daiktą nuo kito. Operatoriui nereikės pažymėti skirtumų, pavyzdžiui, kuo skiriasi žmogus nuo medžio: kompiuteris tai galės atlikti pats.

Algoritmo veikimo principas labai panašus į vaiko apmokymą. Prieš sistemą patalpinama keletas fotografijų rinkinių; ji pati atsirenka, pavyzdžiui, nuotraukas su veidais, lėktuvais, mašinomis ir motociklais, o vėliau aktyvuoja algoritmą, kuris identifikuoja šių vaizdų grupių išskirtinius elementus.

Kokiu būdu visa tai vyksta? Tarkime, kampas, kuriuo tvirtinami sparnai prie lėktuvo, gali būti pažymėti kompiuterio, ir ši informacija bus naudojama tam, kad lėktuvas galėtų būti atskirtas nuo automobilių.

Naujojo sprendimo kūrėjai teigia, kad algoritmas veikia 100% tikslumu. Dar daugiau, net ir parinkus daug sudėtingesnes užduotis, tokias kaip skirtingų rūšių žuvų atpažinimas, demonstruojamas 99,4% tikslumas. Konkuruojančios su „Eco features“ sistemos šiuo metu gali pasigirti „tik“ 98% tikslumu.

Vienas komentaras

  1. Kapitonas Ignas parašė:

    Super! O kam mum to reikia ?


Kitos kategorijos naujienos