nVidia jau gamina Maxwell vaizdo plokštes su GPU GM117


nvidia-gpu-maxwell-roadmap-680

Tie, kurie laukė naujų nVidia grafini procesorių, žinomų kodiniu pavadinimu Maxwell, turi progą pasidžiaugti. Puslapis Fudzilla pranešė, kad tokios vaizdo plokštės jau gaminamos, o jose naudojami grafiniai branduoliai GM117. Tiesa, čia džiaugsmas ir turėtų baigtis.

Grafinio branduolio numeris sufleruoja, jog mes turime tik nebrangius sprendimus. Taip pat daugelis ekspertų sutinka, jog mažai tikėtina, kad nauji GPU bus gaminami, naudojant 20 nm technologiją, taigi galingi sprendimai turėtų gauti laiko patikrintas 28 nm mikroschemas. Kovo mėnesį turėtų pasirodyti naujos GPU versijos, todėl situacija gali keistis.

Vokiečių puslapis ComputerBase teigia, jog prekyboje galima rasti nešiojamų kompiuterių su Maxwell architektūros vaizdo plokštėmis. Tokie kompiuteriai turi grafinius adapterius GeForce 820M su DirectX 11.2 ir OpenGL 4.4 (galima priminti, kad GeForce 400 ir naujesniuose modeliuose OpenGL 4.4 palaikymas atsirado su tvarkyklėmis GeForce 332.21 WHQL). Kaip žinia, Kepler grafika galėjo pasigirti tik DirectX 11 ir OpenGL 4.3.

Stacionarių kompiuterių segmente vis dar neanonsuotas nVidia GM117 galės pakeisti GK208 lygio sprendimus, kuriuos atstovauja OEM gamintojams skirti GeForce 640 ir GeForce 630. Šaltinis tiksi, kad ši Maxwell GPU revizija galės pakeisti ir GeForce 650 serijos vaizdo plokštes.

Reikia pažymėti, kad nors naujas nVidia GPU jau turi pavadinimą, tačiau jo specifikacijos vis dar išlieka paslaptyje. Puslapis Fudzilla yra įsitikinęs, kad Maxwell tikrai nepalaikys naujojo DirectX 12 (DirectX Next). Manoma, kad naujasis Microsoft API leis sumažinti užlaikymus, kreipiantis ir vaizdo plokščių tvarkykles, kartu bus pašalintos klaidos, rastos senose DirectX versijose.

Šiuo atveju bus labai įdomu stebėti dvikovą su AMD pasiūlytu API Mantle. Jei žaidime Battlefield 4 technologijos Mantle dėka iš tikrųjų bus galima matyti žymų spartos padidėjimą (kalbama, kad net iki 45%), kompanijai Microsoft teks gerokai paskubėti, kad jos firminis DirectX būtų ne blogesnis nei AMD sprendimas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos