nVidia pristatė mobilų procesorių Tegra K1


Kompanija nVidia parodoje CES 2014 pristatė, kaip teigia pats gamintojas, iš principo naują Tegra šeimos procesorių – Tegra K1. Naujoji SoC mikroschema gavo 192 CUDA branduolių (Tegra 4 – 72 branduolius) su Kepler architektūra, tokiu būdu, apjungta „GeForce širdis ir Tesla dvasia mobiliuose skaičiavimuose“.

superch-tegra-k1

Naujojo procesoriaus gamintojas nepanoro pavadinti „Tegra 5“, kadangi tai būtų elementarus linijinis požiūris, tuo tarpu Tegra K1 – tai iš principo naujas sprendimas, žadantis dar vieną proveržį mobiliame segmente.

tegra-k1-android

Procesoriuje naudojami 4 skaičiavimų branduoliai su Cortex-A15 architektūra. Jie dirba 2,3 GHz taktiniu dažniu, palaiko 32 bitų instrukcijas. Taip pat gamintojas kalba ir apie tai, jog Unreal Engine 4 optimizuotas darbui su Tegra K1.

nVidia prezidento Jen Hsun-Huang teigimu, būtent Tegra K1 sugebėjo sumažinti atotrūkį tarp stacionarios ir mobilios grafikos – ne tik žvelgiant iš grynojo produktyvumo pusės, tačiau kabant ir apie objektų vizualizacijos galimybes.

tegra-k1-presentation-03

Šių žodžių pavyzdžių tapo žmogaus galvos virtualaus modelio demonstracija. Pastaroji rodė tam tikras mimikas, judino akis, kurios buvo atvaizduojamos gana realistiškai. Tiesa, tam tikrais momentais, kaip teigia prezentacijoje dalyvavę žurnalistai, būtent akys išduodavo, jog rodoma dirbtinė žmogaus galva.

tegra-k1-presentation-04

O štai taip atrodytų žmogaus galvos virtualus modelis be visų pažangių nVidia technologijų, kurias siūlo naujasis procesorius Tegra K1:

tegra-k1-presentation-05

nVidia nepamiršo papasakoti, jog Tegra K1 savo grafikos posisteme yra pranašesnis už konkurentų žaidimų konsoles, o taip pat siūlo DirectX 11. Ir visa tai esant neviršijant 5 W energijos suvartojimo lygio.

tegra-k1-vs-consoles

Dar vienu prezentacijos siurprizų tapo procesoriaus Denver anonsas. Tiksliau tariant, nVidia paaiškino, jog viena iš Tegra K1 modifikacijų naudos sudvejintą Denver branduolį su 64 bitų instrukcijų palaikymu; procesorius galės veikti 2,5 GHz dažniu. Daugiau detalių apie šią naujieną nVidia vadovas pažadėjo papasakoti artimiausiu metu.

tegra-k1-presentation-01

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos