P. Korėja įpareigojo mobilių įrenginių gamintojus leisti ištrinti gamyklines aplikacijas


lg-samsung-smartphones-680

P. Korėjos valdžios institucijos kovoti su mobiliojo ryšio operatoriais, kurie į platinamus išmaniuosius telefonus įdiegia galybę perteklinės programinės įrangos, rašo portalas ZDNet.

P. Korėjos Mokslo ministerija pateikė naujas rekomendacijas, kuriomis remiantis vartotojams privalo būti suteikta galimybė pašalinti iš savo mobilių įrenginių gamintojo ar mobiliojo ryšio operatoriaus įdiegtas aplikacijas.

Operatoriai, tiesa, galės drausti šalinti aplikacijas, kurios susijusios su Wi-Fi, NFC arba aplikacijų parduotuvių nustatymais, tačiau net ir šiuo atveju vartotojams turi būti leista pašalinti apie 60 programų, kurias diegia trys didžiausios P. Korėjos kompanijos.

Tokiems elektronikos gigantams, kaip Samsung Electronics ir LG Electronics, taip pat reikės laikytis minėtų Mokslo ministerijos pateiktų nurodymų.

Valdžios institucijų atstovų teigimu, perteklinė programinė įranga sukelia vartotojams nepatogumų, kartu riboja laisvą konkurenciją tarp mobiliojo ryšio operatorių. Dabar kompanijos vartotojams turės pateikti ataskaitą, kiek vietos užima gamykliškai įdiegtos aplikacijos.

Tos pačios taisyklės galios ir į Android įdiegtų Google aplikacijų atžvilgiu (tame tarpe GMail ir Hangouts), nors dabar  P. Korėjos reguliavimo institucijos šiuo klausimu vis dar veda derybas su amerikiečių paieškos gigantu.

2 komentarai (-ų)

  1. Raimis parašė:

    Galėtų ir Europoj įvesti tokią tvarką. Perki telefoną su 16gb, o gauni 11.65gb (mano S3 atveju).

  2. aiwaris parašė:

    jo tikrai pritariu kad ir EU galetu ivest tokia tvarka.


Kitos kategorijos naujienos