Pirmuoju nVidia Maxwell atstovu gali tapti GeForce GTX 750 Ti


nvidia-geforce-680

Prieš gerą savaitę pasirodė informacija apie nVidia vaido plokštę GeForce 820M, kuri iš pradžių nudžiugino šios kompanijos gerbėjus, o vėliau smarkiai nuliūdino – jokia Maxwell architektūra čia nekvepėjo ir nekvepės. Tokiu būdu, teminiai puslapiai ėmė ieškoti naujo kandidato, kuris galėtų tapti „pirmuoju Maxwell herojumi“.

Švedų puslapis SweClockers tvirtina, kad gandų apipintas GeForce GTX 750 Ti gali debiutuoti jau vasario mėnesio viduryje, o jame gali būti panaudotas būtent Maxwell architektūros grafinis procesorius.

Detaliomis GTX 750 Ti techninėmis specifikacijomis šaltinis nepamalonino, tačiau paaiškino, kad vaizdo plokštė bus pristatyta vasario 18 d., o jos pagrindu taps GPU, sukurtas 28 nm technologijos pagrindu. Jei atsižvelgtume, kad naujokas pakeis GeForce GTX 650 Ti Boost, tikėtis iš GeForce GTX 750 Ti įspūdingos spartos tikrai neverta.

Maxwell grafinių adapterių šeimynai, iš esmės, priskiriamos kelios naujovės. Visų pirma, aparatiniame lygmenyje bus realizuota bendra grafinio ir centrinio procesoriaus prieiga prie sisteminės atminties.

Antra, eilės Maxwell vaizdo plokščių gaus 64 bitų instrukcijas palaikantį Denver branduolį, kaip tai padaryta SoC mikroschemos Tegra K1 atveju. Šis branduolys bus skirtas skaičiavimų paspartinimui.

Negalima atmesti varianto, jog Denver branduolį gaus Tesla šeimos sprendimai, kurie nuo pat pradžių yra orientuoti į skaičiavimų spartinimą. Tiesiog dėl vykdomo unifikavimo proceso Denver gali atsirasti ir vartotojiškose vaizdo plokštėse – vienuose modeliuose branduolys gali būti tiesiog išjungtas, kituose – pateikiamas kaip „pranašumą prieš konkurentus“ įrodantis priedas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos